Story Remix wzbogacony 57 efektami specjalnymi

Story Remix wzbogacony 57 efektami specjalnymi

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:42
08.09.2017
0 komentarzy
1664 wyświetlenia

Story Remix dołączył do grona niespełnionych nadziei w Windows 10, czyli aplikacji lub funkcji, które nie zostały ukończone na czas i muszą poczekać na kolejną dużą aktualizację. Jasne jest, że z wyczekiwanego, inteligentnego edytora wideo nie skorzystamy w Fall Creators Update, niemniej jednak już teraz trwają wzmożone prace nad jego wersją dla Redstone 4 (Spring Update), czyli aktualizacji przewidzianej na najbliższą wiosnę.

Jak wynika z nieoficjalnego raportu aggiornamentilumia.it, Story Remix (tudzież Zdjęcia) w przedpremierowych kompilacjach Redstone 4 zyskuje szereg funkcji, które znajdują się obecnie w bardzo początkowej fazie testów. Użytkownicy, którzy przeskoczyli Fall Creators Update i zaczęli testować Redstone 4 w gałęzi Skip Ahead, powinni już w Sklepie Windows znaleźć Story Remix w kompilacji 2017.39081.13720.0. Wersja ta wprowadza do aplikacji długo wyczekiwane efekty wizualne, stanowiące de facto główną atrakcję Story Remix. Użytkownicy będą mogli wykorzystać w postprodukcji już nie 10, lecz 57 efektów specjalnych. W aplikacji pojawiły się też takie opcje, jak nowe filtry, efekty audio czy kontrolki przezroczystości.

Story Remix Windows 10

Pełna lista wszystkich efektów specjalnych przedstawia się następująco: Impact – Metal, Impact – Sand, Impact – Stone, Sci-fi Portal, Explosion, Laser Wall, Glow of the blast, Neon ball, Rain, Column of smoke, Electric sparks, Explosive powder, Laser beam, Ray of light, Glow, Glowing sparkles, Flies, Fireworks, Rain cloud, Comet Tail, Camping fire, Heart sparkles, Star sparkles, Comics, Snow, The candle flame, Rainbow sparkles, Tornado, Nebula, Splash of color, Rose petals, Waterfall, Lightning, Atomic motion, Impact with sparks, Plasma sparks, Autumnal leaf, Aurora, Blizzard, Breath Confetti shooter, Confetti shower, Fireflies, Snowflake bursts, Wisp of smoke, Lens sparkles, Butterflies, Snowflake sparkles, Sonar, Glitter, ZZZ, Balloons, Party lasers i Energy circle. Choć możliwość ich przetestowania w niezbyt stabilnym wydaniu przedpremierowym zarezerwowana jest dla użytkowników gałęzi Skip Ahead, wiele spośród powyższych nazw dość obrazowo sugeruje, z czym będziemy mieli do czynienia przyszłej wiosny.

Po raz pierwszy pokaz możliwości Story Remix dane nam było zobaczyć na majowej konferencji Build 2017. Dodawanie efektów specjalnych do - wydawałoby się - zwyczajnych filmów rodzinnych za pomocą paru kliknięć wywołało na sali falę owacji. Microsoft od dłuższego czasu stara się bowiem oddać w ręce użytkowników łatwe w obsłudze i napędzane przez sztuczną inteligencję funkcje (m.in. związane z grafiką 3D czy edytowaniem wideo), które dotąd były domeną profesjonalistów, wymagały sporych umiejętności i często drogiego oprogramowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/57-new-special-effects-coming-to-story-remix

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor