Stardock wydał nową alternatywę dla menu Start w Windows 10

Stardock wydał nową alternatywę dla menu Start w Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
10:26
14.08.2015
0 komentarzy
3402 wyświetlenia

Nowy program Start10 firmy Stardock pozwala użytkownikowi przywrócić w systemie Windows 10 znany z poprzednich wersji Windows wygląd i zachowanie menu Start, oferując jednocześnie wiele dodatkowych opcji konfiguracji. Aplikacja dostępna jest do nabycia w cenie 4,99 dolara amerykańskiego.

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu firmy, Start10 stanowi odmienne podejście do realizacji menu Start. W przywróconym do systemu Windows 10 menu główny nacisk położono na wbudowane i zewnętrzne aplikacje uniwersalne, wyświetlane w postaci aktualizowanych na żywo kafelków, nie zaś zwykłych elementów, znanych z systemu Windows 7. Start10 przywraca menu Start znane z poprzednich wersji Windows (kilka wersji do wyboru), dzięki czemu po przesiadce na nowy system użytkownicy nie muszą zmieniać swoich dotychczasowych nawyków.

Swoje nowe menu Start użytkownicy mogą praktycznie dowolnie konfigurować, korzystając przy tym z ustawień modyfikujących jego kolor, poziom przezroczystości, rozmycie, czy też ustawiających niestandardową teksturę. W miejsce kafelków Start10 przywraca znane z Windows 7 foldery, które lepiej pozwalają odnaleźć dostępne w systemie elementy. Jako przykład Stardock podaje aplikacje pakietu Office, które w systemie Windows 10 - jako że zainstalowane aplikacje wyświetlane są alfabetycznie - rozsiane są po całej liście programów. W Windows 7 aplikacje te zgrupowane były we wspólnym i dedykowanym pakietowi Office folderze.

Start10 przywraca również do menu Start pasek wyszukiwania, który w Windows 10 ulokowany został bezpośrednio na pasku zadań. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pasek ten możemy bez przeszkód zastąpić Cortaną.

Stardock to znany od lat producent gier i oprogramowania na komputery PC, a w szczególności programów Start8, Fences, WindowBlinds czy ObjectDock, które pozwalają użytkownikom praktycznie dowolnie dostosować środowisko graficzne w systemach Windows.

Jeśli chcecie wypróbować za darmo lub zakupić któryś z dostępnych wariantów programu Start10, możecie to zrobić bezpośrednio z witryny Stardock.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor