Menu kategorii
StaffHub na emeryturę. Pracą zmianową będą zarządzać nowe aplikacje

StaffHub na emeryturę. Pracą zmianową będą zarządzać nowe aplikacje

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:00
24.09.2018
469 wyświetleń

Microsoft StaffHub to aplikacja, wchodząca w skład Office 365, przeznaczona do zarządzania pracą zmianową personelu niskiego szczebla (pierwszej linii). Dziś firma poinformowała, że aplikacja z dniem 1 października 2019 roku zakończy swoje działanie i zostanie zastąpiona przez dwie nowe aplikacje: Home oraz Shifts. Na czym będą polegać ich role i na co powinni zwrócić uwagę dzisiejsi użytkownicy StaffHub?

StaffHub umożliwia menedżerom tworzyć harmonogramy pracy i przypisywać zadania bezpośrednio do pracowników. Menedżerowie mogą również udostępniać pracownikom zasoby szkoleniowe i inne dokumenty niezbędne do pracy. Sami pracownicy, oprócz dostępu do swojego podstawowego grafiku i przydzielonych im zadań, w aplikacji StaffHub mogą tworzyć społeczność, komunikować się między sobą, wymieniać doświadczeniami i dzięki temu zwiększać efektywność swojej pracy. Więcej na temat aplikacji pisaliśmy tutaj. Teraz zajmijmy się dzisiejszymi zapowiedziami.

Home będzie nowym mobilnym doświadczeniem, pozwalającym pracownikom pierwszej linii zobaczyć natychmiastowo najważniejsze i najbardziej adekwatne informacje o ich dniu pracy. Pracownicy zobaczą więc godziny zmian i przerw, otrzymają ważne notatki, zobaczą, kto pracuje na zmianie, i zaoszczędzą czas dzięki łatwo dostępnym informacjom i harmonogramowi.

Shifts to z kolei aplikacja dla menadżerów pierwszej linii. Aplikacja pozwoli im planować harmonogramy w samoobsługowym i zintegrowanym środowisku. Szefowie zmian mogą tworzyć, aktualizować, i udostępniać harmonogramy dla zespołów, a także udostępniać otwarte i niezajęte zmiany, by pracownicy mogli je zajmować. Wreszcie menadżerowie mogą też akceptować zwolnienia przed czasem i zamiany zmian 😁 - wszystko to z poziomu aplikacji mobilnej. Również mobilnie swoje prośby o zamiany zgłaszają pracownicy.

Wygląda zatem na to, że za nieco ponad rok funkcjonalność StaffHub zostanie przeniesiona do nowych (nowocześniejszych?) rozwiązań. W międzyczasie pojawi się zapewne więcej informacji o procesie przejścia, jak też o samych aplikacjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/ignite-2018-microsoft-retires-staffhub-to-be-replaced-with-home-and-shifts

Polecamy również w kategorii Office 365