Spring Creators Update oficjalnie w kwietniu. Wsparcie potrwa 18 miesięcy

Spring Creators Update oficjalnie w kwietniu. Wsparcie potrwa 18 miesięcy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:16
13.03.2018
0 komentarzy
821 wyświetlenie

W wielu kwestiach dotyczących zbliżającej się wiosennej aktualizacji Windows 10 Microsoft trzyma język za zębami. Choć już doskonale znamy jej zawartość, to tajemnicą (poliszynela) pozostaje nazwa - Spring Creators Update. Dziś firma wyjawiła nieco więcej szczegółów, doprecyzowując datę wydania i gwarantując 18-miesięczny okres świadczenia wsparcia. Wspomniane są też dołączone wersje .NET Runtime i PowerShell.

Spring Creators Update. Tło: Designed by kjpargeter /Freepik

Oczywiście nie dało się tego zrobić w sposób bezpośredni, dlatego Microsoft przemycił te informacje bez większego rozgłosu, aktualizując tabelę na jednym z blogów. Tabela - jak głosi opis - łączy informacje z różnych stron TechNet/Blog/Support, prezentując "najbardziej interesujące wartości". Microsoft radzi też, byśmy zawsze sprawdzali datę aktualizacji wpisu. A ta jest dzisiejsza. Przejdźmy więc do sedna. Redstone 4, choć jego wersja oznaczona jest jako 1803, nie zadebiutuje w marcu, ale w kwietniu. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, jako że numeracja wersji Windows 10 zawsze wyprzedzała o miesiąc faktyczne wydanie. Wsparcie dla Redstone 4 potrwa minimum do października 2019 roku.

Spring Creators Update

Zwróćmy uwagę, że Microsoft posługuje się tu nadal oznaczeniem Redstone 4 i ani razu nie pada nazwa Spring Creators Update, choć z drugiej strony zdążyła już paść w kilku innych miejscach, a tabela podaje nazwy kodowe, a nie finalne nazwy dla konsumentów. Ostatnie dane, które z niej wyczytamy, to dołączona do Redstone 4 wersja .NET Runtime (4.7.2) i PowerShell (5.1).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.msdn.microsoft.com/hewagen/win10ver/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor