Społecznościowy Yammer integruje się z Office 365

Społecznościowy Yammer integruje się z Office 365

 Autor nieznany
Autor nieznany
20:54
25.03.2013
0 komentarzy
2792 wyświetlenia

Mija już 9 miesięcy odkąd Microsoft ogłosił przejęcie serwisu Yammer. Teraz w końcu czas na efekty. Transakcja opiewająca na kwotę 1,2 mld dolarów początkowo zdawała się być nieco pospiesznie przeprowadzona. Jednak czas, który dotąd upłynął nie okazał się stracony.

Yammer jest siecią społecznościową przeznaczoną dla przedsiębiorstw. Tym, co go odróżnia od Facebooka, czy Twittera jest fakt, że nastawiony jest na prywatną komunikację między pracownikami tej samej firmy lub między firmami w utworzonych wcześniej grupach. Jego zastosowanie sprawdza się świetnie w pracy grupowej w obrębie jednej firmy. Profil ten świetnie wpasowuje się w funkcjonalność Microsoft Office 365 i nie dziwi, że po przejęciu Yammera obie usługi mają zostać daleko zintegrowane ze sobą.

Dzięki takiej operacji zamiast strony aktualności SharePoint będzie można wyświetlać domyślnie stronę Yammera. Możliwe będzie jednak wprowadzenie aktualności z Yammera do standardowej przestrzeni Office 365. Rozszerzona funkcjonalność będzie wprowadzona także do Worda, Excela, czy PowerPointa. Microsoft zapowiedział także sukcesywne wprowadzanie nowych funkcji co 90 dni aż do 2014 roku, kiedy to ma nastąpić finalne połączenie obu usług.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-to-start-integrating-yammer-into-office-365-this-summer

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor