Społeczność językowa. Użytkownicy pomogą lepiej przetłumaczyć Windows

Społeczność językowa. Użytkownicy pomogą lepiej przetłumaczyć Windows

Krzysztof Sulikowski
01:12
12.09.2017
0 komentarzy
1429 wyświetleń

Microsoft wypuścił nową aplikację o nazwie Społeczność językowa (Language Community). Pozwala ona użytkownikom przesyłać lepsze tłumaczenia ustawień i aplikacji w Windows 10. Sugestie użytkowników są zbierane i - jeśli pojawi się ich więcej - łączone. Na najlepsze tłumaczenia można głosować.

"Pomóż nam ulepszyć tłumaczenia systemu Windows! Zapisz zrzuty ekranu tych tłumaczeń systemu Windows, które wymagają poprawek. Prześlij nam swoje sugestie tłumaczeń lub zagłosuj na sugestie tłumaczeń przesłane przez innych niejawnych testerów systemu Windows. Dołącz do Niejawnego programu testów systemu Windows i pomóż ulepszyć system Windows w swoim języku" - głosi opis Społeczności językowej. Niejawni testerzy to oczywiście Windows Insiderzy. Ich opinie rozciągają się na praktycznie wszelkie aspekty systemu i aplikacji, także na język. Nowa aplikacja to przede wszystkim szansa na usystematyzowanie tego specyficznego typu feedbacku. Także my podjęliśmy się wyzwania. Efekty możecie zobaczyć na zrzutach ekranu poniżej.

Jak to działa? Po pobraniu aplikacji ze Sklepu uruchamiamy ją i logujemy się za pomocą konta Microsoft. Następnie, aby zasugerować poprawki tłumaczenia naciskamy przycisk Windows + Alt + F, wybieramy tłumaczenie, które chcemy poprawić i przesyłamy sugestię tłumaczenia. Aplikacja tworzy zrzut ekranu i załącza go do naszej opinii. Wygląda to w następujący sposób - otwieramy aplikację (w naszym przypadku są to Ustawienia) i przechodzimy na stronę tekstu, który naszym zdaniem wymaga poprawy tłumaczenia lub tłumaczenia w ogóle. My wyszukaliśmy specyficzne ustawienie programu Windows Insider, które nie zostało przetłumaczone. Wykonaliśmy więc skrót klawiaturowy i wskazaliśmy zdanie do przetłumaczenia. Następnie taki zrzut ekranu jest przetwarzany przez Społeczność językową i wyświetla się pole, w którym możemy wpisać własne tłumaczenie. Po jego wpisaniu klikamy przycisk Tłumacz i... gotowe. Nasza sugestia została przesłana.

Społeczność językowa daje świetną możliwość wykazania się tym, którzy uważają, że pewne nazwy i opisy można po prostu przetłumaczyć lepiej. Aplikacja powinna też przyspieszyć proces tłumaczenia nowości w zlokalizowanych wersjach językowych. Społeczność językową pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows. Warto pamiętać, że działa ona tylko w kompilacjach Fall Creators Update, a więc w wydaniu Windows Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/language-community/9nwx2n74m2x3#

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor