Specyfikacja techniczna Surface Pro 4 ujawniona?

Specyfikacja techniczna Surface Pro 4 ujawniona?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:13
28.04.2015
0 komentarzy
1953 wyświetlenia

Kilka tygodni temu Microsoft zaprezentowal Surface 3 - tablet w przystępnej cenie, będący nieco oszczędniej wyposażonym odpowiednikiem wersji Pro, która miała premierę w ubiegłym roku. Firma kilka miesięcy temu potwierdziła prace nad czwartą generacją Surface Pro. Na temat konstrukcji nowego urządzenia z Windows 10 nie było wiadomo zbyt wiele... aż do teraz.

Specyfikacja techniczna Surface Pro 4 jest już znana... Tak przynajmniej twierdzi chiński portal 36kr.com, który powołując się na anonimowe doniesienia, opublikował listę niektórych parametrów prototypowego jeszcze urządzenia. Wielu z nas odetchnie z ulgą na wieść, że Microsoft nie planuje umieszczenia procesora Inte Core M w Pro 4. Pod maską znajdziemy raczej układ piątej generacji (Broadwell) Intel Core i-series. Urządzenie ma być pozbawione hałaśliwych wentylatorów - ciepło będzie odprowadzane przez "niewielkie otwory" w obudowie. Tablet ma być cieńszy (choć już nie lżejszy) od swojego poprzednika. Pozostałe akcesoria, takie jak bateria, gniazda oraz podstawka, mają pozostać niemal identyczne. Sprawi to, że akcesoria Surface Pro 3 - stacja dokująca czy klawiatura Type Cover 3 - będą kompatybilne z kolejnymi generacjami urządzenia. Jak głoszą doniesienia, urządzenie zostanie wyposażone w 12-calowy wyświetlacz, pracujący w rozdzielczości 2160x1440 pikseli, co również nie odbiega od Surface Pro 3. Niektórzy sugerują, że Microsoft wprowadzi też wersje o innych rozmiarach.

Surface Pro 4

Czy wspomniane szczegóły techniczne są wiarygodne? Dziś trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Surface Pro 4 może być jedną z nowości, o której usłyszymy podczas rozpoczynającej się jutro konferencji Build 2015. Liczymy też, że Microsoft rozwinie temat linii Surface w kontekście zbliżającej się wielkimi krokami premiery Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/spec-details-of-microsofts-new-surface-pro-4-reportedly-revealed

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor