Sorry, Insiderzy. Żadnych nowych buildów do końca roku

Sorry, Insiderzy. Żadnych nowych buildów do końca roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:32
15.12.2016
2 komentarze
2426 wyświetleń

Jeśli mieliście nadzieję, że jeszcze w tym roku przeczytacie na łamach CentrumXP na temat nowych kompilacji Insider Preview, możecie być zawiedzeni. Szefowa programu, Dona Sarkar, potwierdziła dziś, że w kręgu Fast nie ukażą się żadne nowe buildy aż do nowego roku. Mamy też jednak dobrą wiadomość - nowy obraz ISO już w drodze.

Choć przed 2017 r. nie będzie nowych kompilacji publicznych, istniejące już wydania nie są zablokowane i będą mogły przechodzić np. do kręgu Slow - tak jak build 14986, który zadebiutował przed tygodniem. Jego wczorajsze przeniesienie do kręgu Slow zwiastuje też udostępnienie nowego obrazu ISO, co nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Nie dotyczy to jednak buildów Windows 10 Mobile - najbliższe przejście do kręgu Slow dopiero w styczniu.

Jako że twórcy Windows 10 przyzwyczaili nas już do cotygodniowych aktualizacji, najnowszy build miał się ukazać mniej więcej dzisiaj. Dlaczego więc zaniechano jego wydania? Dona Sarkar tłumaczy to niezadowoleniem z zaistniałej konfiguracji i chęcią uniknięcia rozprzestrzeniania wadliwej kompilacji, szczególnie przed świętami. Opóźnienie w dostawie będzie więc znaczne i najwyraźniej po raz pierwszy od wielu miesięcy potrwa dłużej niż dwa tygodnie.

Kręgi Fast i Slow oferują nowe kompilacje zwykle odpowiednio co tydzień i co miesiąc - możecie to dokładnie prześledzić na naszej Liście kompilacji Windows 10. Powrót do dawnej częstotliwości jest przewidziany na pierwszy tydzień stycznia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/sorry-insiders---no-more-windows-10-previews-until-2017

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

  • Andrzej 21:33 15.12.2016

    Hmm... czy "week" nie oznacza przypadkiem tygodnia... ona nic nie pisze końcu roku, tylko o tym tygodniu...

  • Andrzej 21:40 15.12.2016

    Heh... ok... jakoś ten drugi tweet mi się nie załadował ;)

Skomentuj

Autor