Smartwatche Casio wkrótce z licencjonowaną technologią Microsoft

Smartwatche Casio wkrótce z licencjonowaną technologią Microsoft

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:14
04.04.2017
0 komentarzy
1761 wyświetlenie

Microsoft zawiązał umowę licencyjną z popularnym producentem zegarków - Casio. Umowa dotyczy też inteligentnych czasomierzy, popularnie zwanych smartwatchami. Ostatnie produkty Japończyków w tej kategorii - WSD-F10 i WSD-F20 Smart Outdoor Watch - wyposażone są w cały zestaw funkcji outdoorowych, takich jak monitor aktywności, wysokościomierz, barometr, kompas i nowoczesna łączność osobista.

"Smartwatche Casio w połączeniu z technologią Microsoft pomogą klientom z całego świata osiągnąć więcej na swoich urządzeniach ubieralnych" - mówi Micky Minhas, szef działu Technology Licensing LLC w Microsoft - "Jest to wyjątkowe partnerstwo, budowane na dziedzictwie innowacji Microsoftu w dziedzinie technologii napędzającej osobiste urządzenia wearable, co pomoże wzmocnić najlepsze w swojej klasie produkty Casio z tej kategorii".

"Casio jest zaangażowane w tworzenie innowacyjnych produktów dla wszystkich naszych klientów, a owo partnerstwo oparte jest na długim związku z Microsoft i dotyczy produktów oraz rozwiązań, począwszy od przemysłowych terminali ręcznych, kończąc na biznesowych systemach informatycznych" - dodaje Hiroshi Okumura, główny menadżer działów Intellectual Property & Legal Department w Casio.

Wiemy na pewno, że pewne technologie z patentowego portfolio Microsoft zasilą rozwiązania Casio z wielu różnych kategorii urządzeń wearable. Na ten moment nie jest jeszcze jasne, o jakie dokładnie rozwiązania chodzi, jaka własność intelektualna będzie licencjonowana, ani jak się to przełoży na funkcjonalność urządzeń. Wygląda to dopiero na wstępną zapowiedź współpracy, której namacalne i ubieralne efekty zobaczymy w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/2017/04/03/microsoft-announces-new-licensing-partnership-casio

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor