Smartsheet, czyli jak współpracować nad projektami bezpośrednio w Outlook

Smartsheet, czyli jak współpracować nad projektami bezpośrednio w Outlook

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:21
30.04.2015
0 komentarzy
2043 wyświetlenia

Podczas wczorajszej sesji na Build 2015 Microsoft ogłosił wsparcie dla aplikacji zewnętrznych firm w pakiecie Office. Mamy już kilka przykładów nowej współpracy z firmami Uber i PicHit. Także twórcy projektu Smartsheet ogłosili stworzenie aplikacji w wersji beta, która integrując się z klientem poczty Outlook, pozwala użytkownikom współpracować nad arkuszami kalkulacyjnymi bez konieczności wychodzenia z aplikacji.

Smartsheet.com to jedna z wiodących firm, oferujących oparte na chmurze biznesowe rozwiązania w zakresie zarządzania pracą i współpracą nad dokumentami. Baza użytkowników narzędzia jest zachwycająca - to ponad 50 tysięcy firm i miliony użytkowników z ponad 160 krajów. Smartsheet został teraz zagnieżdżony w kliencie poczty Outlook na poziomie API. "Z łatwością połącz istotne informacje z Outlook ze Smartsheet, nie opuszczając swojej skrzynki. Połącz pracę Smartsheet i Office 365, by w formie prostej wizualizacji odnaleźć informacje i konteksty do twoich projektów" - zachęcają twórcy wtyczki na Smartsheet Blog.

Aplikacja została już dodana do Microsoft Office Store, oferując użytkownikom Outlook kilka zintegrowanych funkcji, m. in. możliwość przekonwertowania dowolnego elementu wiadomości i osadzenia go w arkuszu, który może być współdzielony z innymi użytkownikami Smartsheet. Z kolei istniejące arkusze mogą być dołączane do wiadomości, wysyłanych z Outlook, dzięki czemu można zapraszać innych do dalszej współpracy nad projektem.

Smartsheet for Outlook (Beta) pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Office.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/smartsheet-app-brings-shareable-spreadsheets-to-outlook

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor