Skype na Androida upodabnia się do Skype UWP

Skype na Androida upodabnia się do Skype UWP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:59
16.02.2017
1508 wyświetleń

Klient Skype na Androida jest całkiem przyzwoicie zaprojektowana i posiada sporo funkcjonalności, co działa dobrze... o ile działa. Skype, który posiada szereg aplikacji na różnych platformach, doświadcza zróżnicowanych problemów, niemniej jednak Microsoft dość prężnie je rozwiązuje, starając się przy tym ujednolicić te aplikacje pod wspólnym, nowoczesnym mianownikiem.

Dobrym przykładem takiego ujednolicenia (zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że mowa o kliencie referencyjnym) jest aplikacja Skype UWP dla Windows 10. To nowoczesny Skype, który w większości działa świetnie, jednak nie jest jeszcze w pełni wyposażony funkcjonalnie. Teraz wygląda na to, że Microsoft podobne rozwiązanie szykuje dla Androida. Zmiany zostały zasygnalizowane w nowej aplikacji Skype Preview na Androida, wydanej w ramach programu Skype Insider. Jest to w zasadzie kompletne przemeblowanie starego klienta. Jeśli korzystacie ze Skype Preview w Windows 10, z pewnością zauważycie zmianę ikon w wersji na Androida. Microsoft zgodnie z wcześniejszymi oświadczeniami stara się zapewnić spójność między poszczególnymi wydaniami Skype, co jest oczywiście plusem, jednak szkoda, że wiele innych aplikacji na razie nie może liczyć na to samo.

Skype Android

Jeśli chodzi o funkcjonalność, nowy klient raczej nie będzie wybrakowany w porównaniu do starszej wersji. Większość funkcji zostaje, a ponadto dołącza parę innych. To między innymi integracja z Bing na poziomie konwersacji oraz dedykowana zakładka w interfejsie czatu, dzięki której można szybko wyszukać w sieci dowolną frazę. Gdy już coś wyszukamy, możemy od razu podzielić się wynikiem z naszym rozmówcą - wystarczy jedno stuknięcie w ekran. Prócz tego Microsoft zintegrował Giphy, co pozwala z łątwością udostępniać w rozmowach animowane gify. Firma zapowiada, że więcej tego typu rozwiązań dołączy do aplikacji w najbliższej przyszłości. Bardzo możliwe, że Skype na Androida stanie się wkrótce tak interaktywny z innymi usługami, jak np. klient Outlook.

Skype Android

Ważną nowością jest też funkcja "reakcji", która pozwala reagować na wiadomość w konwersacji. Jest to raczej zbędne w czacie jeden-na-jeden, ale może okazać się przydatne w konwersacjach grupowych, gdzie użytkownicy mogą oznaczać wiadomości innych za pomocą emoji. Co interesujące, do budowy nowej aplikacji wykorzystano framework React Native od Facebooka, co może sugerować, że podobne funkcje trafią niebawem do Skype na iOS. Tymczasem użytkownicy Androida już teraz mogą przetestować Skype Preview, pobierając najnowszą wersję ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/skype-is-testing-a-new-android-app-with-a-new-design-reaction-feature-and-bing-integration/

Polecamy również w kategorii Android