Skype na Androida pozwoli oszczędzić baterię

Skype na Androida pozwoli oszczędzić baterię

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:16
19.03.2014
0 komentarzy
2044 wyświetlenia

Ostatnie tygodnie upłynęły dla Skype'a pod znakiem aktualizacji. Doczekały się ich aplikacje na Windows 8.1, Windows Phone i Xbox One. Dziś pojawiła się kolejna wersja na Androida - sygnowana jako 2.7.

Świeża aktualizacja ma zadbać o żywotność baterii w smartfonach i tabletach z systemem od Google. Jak podaje blog Skype: "Wraz ze Skype 4.7 na Androida prezentujemy agresywne oszczędzanie baterii, które pozwoli większości użytkowników na pozostawienie włączonego Skype'a bez zauważalnego wpływu na zużycie baterii. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ musieliśmy przekształcić technologię, na której opiera się Skype."

Skype

To dobre wieści. Druga strona medalu jest taka, że oszczędność energii odbywa się kosztem m.in. wyłączenia niektórych domyślnych funkcji. Wyłączono na przykład natychmiastowe powiadomienia czatu grupowego. Można je jednak przywrócić poprzez "Ustawienia", "Powiadomienia" i "Synchronizuj wiadomości grupowe w tle". Microsoft dodaje, że nadal będzie pracował nad wydłużeniem żywotności baterii, bez wpływu na działanie czatu. To jednak dopiero w ramach następnej aktualizacji

Dodatkowo Skype 4.7 usunął błąd, związany z ząpętleniem procesu, gdy kamera jest zsynchronizowana w tle. To dość znany problem wśród użytkowników Androida 4.4 "KitKat". Zażegnano też problemy z połączeniami audio i wideo na tabletach, nieposiadających Bluetootha. Wreszcie aktualizacja wnosi kontakty Windows Live Messenger do widoku Skype, a nie - jak dotychczas - jedynie do widoku wszystkich kontaktów. Microsoft opublikuje taką samą aktualizację dla klienta Skype na Kindle Fire jeszcze w tym miesiącu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-skype-update-for-android-helps-battery-life-by-turning-off-notifications-in-group-chats

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor