SkyDrive będzie rozpoznawać tekst ze zdjęć

SkyDrive będzie rozpoznawać tekst ze zdjęć

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
21:33
31.08.2013
2190 wyświetleń

Firma z Redmond postanowiła zwiększyć integrację wyszukiwarki Bing z chmurą SkyDrive. Dysk Microsoftu został wyposażony w technologię rozpoznawania tekstu znajdującego się na fotografiach.

Konkretnie chodzi o technologię Optical Character Recognition (OCR), która 'wyciąga' tekst ze zdjęć. Dzięki temu, aby móc przeczytać nie zawsze wyraźny tekst na fotografii wystarczy zrobić zdjęcie, zapisać je na dysku SkyDrive, a technologia OCR sama zajmie się resztą. 'Wyciągnięty' ze zdjęcia tekst pojawi się po prawej stronie ekranu.

Niejednokrotnie zdarza się, że ludzie robią zdjęcia czemuś, co potem chcą przeczytać. Może to być skład produktu spożywczego, strona w gazecie lub znak, który chcą zapamiętać. Na pewno skorzystają na tym użytkownicy Windows Phone, ponieważ zrobione zdjęcia od razu zapisywane są w chmurze SkyDrive. Technologia OCR po zapisaniu zdjęcia pokaże użytkownikowi czysty i wyraźny tekst - podaje Microsoft na jednym ze swoich blogów.

Na razie technologia działa w pięciu językach - angielskim, francuskim, niemieckim, portugalskim i hiszpańskim. Microsoft nie powiedział czy w przyszłości pojawi się więcej języków. Firma dodała, że funkcja będzie aktywowana na kontach użytkowników w zależności od regionu świata, a cały proces jej wprowadzania potrwa kilka dni.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/skydrive/b/skydrive/archive/2013/08/28/photos-on-skydrive-get-smarter-with-bing-powered-ocr-optical-character-recog

Polecamy również w kategorii SkyDrive