Sklep Windows zapełnia się grami na Xbox One

Sklep Windows zapełnia się grami na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:01
13.06.2016
0 komentarzy
1516 wyświetleń

Jedną z największych obietnic, związanych z premierą Windows 10, było zapewnienie jednej platformy zdolnej uruchomić te same aplikacje na wielu różnych urządzeniach. Zapowiadając aktualizację Windows 10 Anniversary Update, Microsoft potwierdził wcześniejsze plany ujednolicenia Sklepu Windows ze Sklepem Xbox. Dziś dowiemy się na ten temat trochę więcej. Mimo że formalnie Xbox One działa pod kontrolą Windows 10 już ponad pół roku, do tej pory o unifikacji Sklepu Windows i Sklepu Xbox mówiło się raczej w czasie przyszłym. Aż do teraz.

Wygląda na to, że korzystając z okazji, Microsoft postanowił z impetem pokazać, co znaczy unifikacja. Wystąpienie Microsoftu na targach E3 rozpoczęło się przed chwilą, tymczasem Sklep Windows wypełnił się tytułami z Xbox One. Nawet w desktopowej edycji Sklepu można odnaleźć wiele nowych tytułów. Innymi słowy, gdy użytkownik PC wejdzie do Sklepu, może być zaskoczony, widząc niektóre lub nawet wszystkie dostępne tytuły dla Xbox One. Jeśli otwierając Sklep nie natraficie na nic nowego (co przydarzyło się także nam), oznacza to, że zmiany nie są jeszcze widoczne we wszystkich regionach. Kategoria Gry prezentuje się teraz tak:

Nowe gry pojawią się także (a raczej przede wszystkim) wówczas, gdy użytkownik pobrał już gry na Xbox One z tego samego konta Microsoft. Gdy udamy się wtedy do zakładki Moja biblioteka - korzystając ze Sklepu w Windows 10 na PC lub telefonie - na liście będą uwzględnione także pozycje z adnotacją "Nie działa na tym urządzeniu". Gry z Xbox widnieją jako zwykłe aplikacje, a każda z nich na wzór Sklepu Xbox posiada własną stronę z trailerem, opisami i zdjęciami.

Skoro mamy już ujednolicony Sklep, to teraz czekamy na kompatybilność aplikacji uniwersalnych. To jednak nieco odleglejsze plany, przewidziane na drugą falę aktualizacji Anniversary Update. Wracamy teraz do targów E3. Zostańcie z nami, by dowiedzieć się o kolejnych nowościach w Xbox One!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-store-gets-populated-with-xbox-titles-as-stores-finally-converge

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor