Skip Ahead znów dostępny!

Skip Ahead znów dostępny!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:07
20.02.2018
0 komentarzy
1005 wyświetleń

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na wyłapanie błędów w aplikacjach, jest dopuszczenie ich do użytku przez specjalnie wyłonioną grupę testerów, jeszcze przed właściwą premierą. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę już od wielu, wielu lat – to właśnie dzięki temu powstała inicjatywa znana obecnie jako Windows Insider. Program ten ma za zadanie udostępnić chętnym testowe wydania nie tylko samych aplikacji, lecz całego systemu operacyjnego Windows 10, dzięki czemu wszelkie problemy zostaną usunięte jeszcze na etapie zasadniczej produkcji. Zainteresowanie ze strony użytkowników okazało się ogromne – dziś ilość Insiderów, czyli członków programu, liczy się w milionach!

Windows Insider

Oczywiście nie wszyscy z nich są gotowi na takie samo poświęcenie – w końcu eksperymentalne wydania Windows 10 potrafią czasem napsuć sporo krwi. Spowodowało to, że Microsoft zdecydował się na utworzenie tak zwanych kręgów, do których przypisani są poszczególni testerzy – determinują one w zasadzie to, jak bardzo oddalone od stabilności są oferowane aktualizacje. Jednym z kręgów dających najszerszy wgląd w planowane nowości jest tak zwany Skip Ahead, ukazujący nam wczesny obraz nie najbliższej wielkiej aktualizacji, lecz tej która nastąpi po niej. Oczywiście wiążą się z tym pewne regulacje, określające też maksymalną ilość użytkowników mogących wziąć udział w testach tego typu.

Jeszcze do niedawna krąg Skip Ahead był niedostępny – czy to za sprawą zbyt dużej ilości testujących, czy też po prostu w myśl jakiegoś rodzaju polityki Microsoftu. To już jednak minęło, bowiem obecnie znów można w ustawieniach aktualizacji testowych wybrać Skip Ahead, co umożliwi nam otrzymywanie testowych kompilacji Redstone 5. Warto przy tym pamiętać o dwóch rzeczach: zanim zostaniemy przypisani do nowego kręgu może minąć nieco czasu, zaś same aktualizacje udostępniane w ramach Skip Ahead często są wyjątkowo problematyczne.

Oczywiście w ramach programu Windows Insider znajdują się również inne kręgi, z których część nie jest zresztą nawet dostępna dla zwykłych użytkowników. Oznacza to, że w praktyce możemy przetestować nowe wersje systemu Windows 10 wybierając, jak bardzo zależy nam na stabilności.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/02/19/insiders-can-skip-ahead-windows-10-redstone-5/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor