Skip Ahead otwarty ponownie! Teraz już oficjalnie

Skip Ahead otwarty ponownie! Teraz już oficjalnie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:28
30.01.2019
611 wyświetlenie

Przed tygodniem pisaliśmy o skompilowaniu pierwszego builda 19H2 przez Microsoft, a dziś rano - o planach otwarcia Skip Ahead w tym tygodniu. Okazuje się, że nie musimy na to dłużej czekać. Microsoft powiadomił na Twitterze, że Skip Ahead został już otwarty i czeka na Insiderów, którzy jako pierwsi chcieliby wypróbować wczesne kompilacje 19H2.

Opcja "przeskoczenia" do następnej gałęzi przez długi okres czekała na ponowne uruchomienie i najwyraźniej czas na to właśnie nadszedł. 19H1 (April 2019 Update) znajduje się już w jednej z ostatnich faz rozwoju, a Microsoft najbardziej zapalonym fanom wkrótce zaoferuje kompilacje z następnej gałęzi 19H2. W chwili publikacji tego tekstu Skip Ahead jest już otwarty dla chętnych, ale nowych kompilacji jeszcze w nim nie ma. Jak czytamy na Twitterze @windowsinsider: Witajcie, Windows Insiderzy. Otworzyliśmy ponownie Skip Ahead, więc ci Insiderzy, którzy są zainteresowani wypróbowaniem super-wczesnych buildów z naszej gałęzi deweloperskiej, mogą już się zapisywać. Zauważcie, że rejestracja jest ograniczona i kiedy Skip Ahead będzie pełny, nie będzie już możliwości wejścia.

Nieco więcej informacji o najbliższej przyszłości programu Insider gigant podał we wczorajszym webcaście związanym z akcją Bug Bash dla 19H1, czyli tzw. "wielkim styczniowym testowaniem". Osoby stojące za kulisami programu Insider otrzymały m.in. pytania na temat Slow Ring. Jak wiemy, w pierścieniu tym nie ukazała się jeszcze ani jedna kompilacja 19H1. Brandon LeBlanc powiedział, że Microsoft "ciężko pracuje" nad wprowadzeniem 19H1 do tego kręgu, a pierwsza taka kompilacja będzie również okazją do udostępnienia obrazów ISO.

19H1, znany też jako wersja 1903 i April 2019 Update, publicznie ukaże się najprawdopodobniej w kwietniu, aczkolwiek marzec nie jest wykluczony. Wtedy to 19H2 wejdzie do Fast Ring. Nim to jednak nastąpi, musi on przejść z wewnętrznych pierścieni Microsoftu do Skip Ahead. Kiedy do tego dojdzie? Cóż, 19H1 debiutował w Skip Ahead nieco ponad 2 miesiące przed publiczną premierą October 2018 Update i tak samo wyglądało to w przypadku October 2018 Update przed premierą April 2018 Update. Jeśli więc 19H1 czeka publiczny debiut w kwietniu, to 19H2 może wejść do Skip Ahead nawet pod koniec stycznia. Wszelkie zmiany i całą historię programu Insider możecie prześledzić na naszej Liście kompilacji systemu Windows 10.

Pierwsze kompilacje w Skip Ahead zwykle nie wnoszą specjalnie przełomowych nowości, a często są zbieżne z tymi w Fast Ring pod względem funkcji i poprawek. Jest jeszcze trochę za wcześnie, by dywagować o charakterze i zawartości 19H2 (nasze wstępne przewidywania możecie jednak sprawdzić tutaj), ale możecie być pewni, że do tematu będziemy przez cały czas powracać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/windowsinsider/status/1090684120181628928

Polecamy również w kategorii Windows Insider