Siły powietrzne USA w chmurze Microsoftu

Siły powietrzne USA w chmurze Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:21
16.07.2015
0 komentarzy
1550 wyświetleń

Nie tak dawno temu informowaliśmy Was, że amerykańskie agencje rządowe za ciężkie pieniądze podtrzymują przy życiu swoje systemy, oparte na Windows XP. Wygląda jednak na to, że niektóre instytucje pragną iść do przodu. Departament Obrony Stanów Zjednoczonych (DoD) zawiązał właśnie nowe partnerstwo z Microsoft, a dotyczyć ma ono programu Cloud for Government.

Informacja ta została udostępniona bezpośrednio przez Microsoft, który współpracując z firmami Dell i General Dynamics dostarczy Siłom Powietrznym Stanów Zjednoczonych (USAF) specjalistycznej wersji Office 365 i zestawu innych narzędzi. Nowo zawiązane partnerstwo ma zapewnić pracownikom dostęp do zabezpieczonej poczty wraz z możliwościami prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w sytuacjach wymagających szybkiej reakcji. Kontrakt jest nie byle jaki. Jak pisze Microsoft: "W zeszłym tygodniu Siły Powietrzne, będące partnerem DLA, ogłosiły wdrożenie na ponad 100 000 stanowiskach dedykowanej DoD wersji Office 365".

Microsoft Cloud

Zawarta umowa ma na celu redukcję kosztów w Siłach Powietrznych i Departamencie Obrony USA. Jest to jeden z największych kontraktów w historii DoD, jeśli chodzi o usługi w chmurze. USAF otrzyma dostęp do bezpiecznej poczty, kalendarza, aplikacji z serii Office Web Applications, komunikatora Skype dla Firm i szeregu innych narzędzi, umożliwiających współpracę na odległość. Przeniesienie wielu usług do chmury spełnia w DoD kluczową rolę, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa.

DoD przyznaje, że technologia chmury odgrywa coraz bardziej kluczową rolę dla prowadzonych przez niego operacji, a partnerstwo z Microsoft będzie prawdopodobnie w przyszłości pogłębione.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-lands-one-of-the-largest-commercial-cloud-contracts-in-dod-history

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor