Sierpniowy biuletyn bezpieczeństwa ponownie udostępniony

Sierpniowy biuletyn bezpieczeństwa ponownie udostępniony

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:49
27.08.2014
1 komentarz
1896 wyświetleń

Sierpniowy 'Patch Tuesday' okazał się wyjątkowo feralny. Tradycyjna już porcja aktualizacji i poprawek z uwagi na niedopracowanie i błędy została po kilku dniach zdjęta z serwerów Microsoftu. Biuletyn bezpieczeństwa, MS14-045, został jednak poprawiony i jest już dostępny do pobrania.

MS14-045 został stworzony, by naprawić błędy, związane z jądrem systemowym. Biuletyn stanowił część ogólnej aktualizacji Windows 8.1, która to wniosła serię niewielkich funkcjonalności. "W tym miesiącu mieliśmy nasze pierwsze wydawnictwo, zawierające dodatkowo aktualizacje, niezwiązane z bezpieczeństwem" - pisze Microsoft. Poprawki, zawarte w MS14-045, dotyczyły też pozostałych, wspieranych przez Microsoft systemów: Windows Vista i Windows 7.

Windows 8.1

"Niewielka liczba użytkowników doświadczyła problemów z kilkoma aktualizacjami. Tak szybko, jak staliśmy się świadomi pewnych problemów, rozpoczęliśmy przegląd i natychmiast zdjęliśmy problematyczne aktualizacje, czyniąc je niemożliwymi do pobrania. Następnie zaczęliśmy prace nad powtórnym wydaniem wspomnianych aktualizacji." - czytamy na blogu Microsoft Security Responce Center. Poprawka ukazała się ponownie po 15 dniach od daty premiery.

Biuletyn został już udostępniony poprzez funkcję Windows Update. Pełny opis działania łatki (w języku angieskim) znajdziemy na stronie Security TechCenter. Jak dotąd jest to jedyna ponownie wypuszczona aktualizacja z serii August Update. Nie zostało ujawnione, czy i kiedy Microsoft planuje przywrócić pozostałe łatki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.wpcentral.com/microsoft-re-releases-windows-security-bulletin-after-pulling-it-earlier-august

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

  • BH 08:43 28.08.2014

    Literówka: "MS14-045 został stworzony, by naprawić błędów, związane z jądrem systemowym." Pozdrawiam

Skomentuj

Autor