Sierpniowe Patch Tuesday z nietypowym błędem

Sierpniowe Patch Tuesday z nietypowym błędem

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:41
10.08.2017
1 komentarz
2043 wyświetlenia

Mimo iż Microsoft dosyć dokładnie testuje wprowadzane przez siebie rozwiązania, zdarza się też i tak, że mimo wszelkich środków ostrożności do dystrybucji trafia aktualizacja zawierająca błędy. Tak było również w przypadku sierpniowej aktualizacji zbiorczej wydanej w ramach Patch Tuesday – po instalacji wpływa ona w niezamierzony sposób na historię aktualizacji Windows.

Windows 10

Problem ten dotyczy na szczęście jedynie jednej z wersji popularnej Dziesiątki – Anniversary Update (1607). Po zainstalowaniu aktualizacji zbiorczej KB4034658, system zostaje zaktualizowany do buildu 14393.1593. Niestety, jednocześnie kasowana jest całkowicie historia wcześniejszych aktualizacji, której nie da się w żaden sposób później przywrócić. Osobom którym zależy na niej, zaleca się przed przystąpieniem do instalacji zrobić zrzut ekranu zawierający informacje które ulegną wyczyszczeniu.

Zasadniczo, problem który jest wynikową ostatniej aktualizacji zbiorczej nie niesie ze sobą raczej przykrych konsekwencji – system nadal powinien pracować bez zarzutu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości wpadki tego typu się już nie powtórzą, koniec końców błąd ten trafił do głównego nurtu dystrybucyjnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://winbuzzer.com/2017/08/09/windows-10-anniversary-deletes-update-history-latest-patch-tuesday-xcxwbn/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • ks 19:19 12.08.2017

    Mi Patch Tuesday wywalił explorer.exe całkowicie i musiałem przywracać system do wczesniejszego stanu - dziwne.

Skomentuj

Autor