SharePoint Server 2016 oficjalnie zapowiedziany. Premiera jeszcze w tym roku

SharePoint Server 2016 oficjalnie zapowiedziany. Premiera jeszcze w tym roku

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:05
03.02.2015
0 komentarzy
2531 wyświetlenie

Podczas zeszłorocznego wydarzenia SharePoint Conference Microsoft ogłosił, że zamierza wypuścić kolejną wersję platformy SharePoint Server w 2015 r. Miałaby ona wprowadzić nowe funkcje oraz zapewnić wyższy stopień integracji z Office 365. Dziś firma rzuciła na ten temat nieco więcej światła, oficjalnie zapowiadając produkt SharePoint Server 2016.

Dotychczas pojawiały się pewne spekulacje, że Microsoft porzuci sposób udostępniania na żądanie SharePoint Server na rzecz usługi SharePoint Online. Wydaje się jednak, że wcale nie nastąpi to tak szybko. Jak czytamy na oficjalnym blogu Office, wielu klientów nie przerzuciło się jeszcze na usługi oparte na chmurze, dlatego też rozwiązanie Microsoftu w postaci hybrydowego połączenia SharePoint Server i SharePoint Online zdaje się mieć sens.

SharePoint

Co nowego w SharePoint Server 2016? Microsoft wyszczególnił sześć obszarów, nad którymi trwają aktualnie prace:

  • Wyszukiwanie - wsparcie dla narzędzia Delve, wykraczającego poza tradycyjny schemat wyszukiwania.
  • Portale - do portfolio Microsoftu dołączył Office 365 Video, stanowiący pierwszy portal w nadchodzącej serii nowej generacji (NextGen).
  • Pliki - Jako uzupełnienie standardowej funkcji przechowywania dokumentów w SharePoint, chmura OneDrive obsługuje pliki bez konieczności posiadania ich kopii na dysku twardym komputera.
  • Strony zespołów - SharePoint umożliwia pracę zespołową, dostarczając szeregu powiązanych informacji z Office 365. Microsoft pracuje m.in. nad "uproszczeniem nadawania zezwoleń czy holistycznym zarządzaniem użytkownikami".
  • BI - współpracująca z Office 365 usługa Power BI ułatwia wyszukiwanie, pobieranie, analizowanie i wyświetlanie dużych zasobów danych.
  • Elementy społecznościowe - "Zintegrowaliśmy doświadczenie Yammer tak z dokumentami Office i plikami wideo, jak i z typową linią biznesowych aplikacji - np. Dynamics CRM i Salesforce.com - a także oferujemy do niego dostęp z platform mobilnych" - pisze Microsoft.

SharePoint

Jaka przyszłość czeka platformę Office 365 i będący jej częścią SharePoint? "Spodziewajcie się usłyszeć od nas więcej na ten temat w dniach 4-8 maja 2015 r., podczas Microsoft Ignite w Chicago, IL" - dodaje Microsoft.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-announces-sharepoint-server-2016-coming-later-this-year

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor