Sets i Timeline, nowe szczegóły. Windows Insider już w tym tygodniu?

Sets i Timeline, nowe szczegóły. Windows Insider już w tym tygodniu?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:15
18.12.2017
0 komentarzy
978 wyświetleń

Premiera nowej wersji Windows Insider czeka tuż za rogiem - możemy spodziewać się jej już w tym tygodniu. Jak informowała Dona Sarkar na swoim twitterze, Microsoft planował wypuścić nową wersję w poprzedni czwartek, jednak chcąc dopieścić wszystkie szczegóły, odłożył premierę jeszcze o kilka dni. Jest to zrozumiałe, bowiem możemy oczekiwać naprawdę sporych zmian. Sarkar zapowiedziała wcześniej, że changelog będzie liczył aż 25 stron, a jest to stan na 12 grudnia – aktualnie lista jest pewnie o wiele, wiele bardziej rozbudowana. Nowa wersja testowa Windows 10 zapowiada się więc naprawdę obiecująco.

Timeline w Windows Insider

W zapowiedziach najbardziej fascynowały nas dwa nowe, rewolucyjne elementy – Timeline i Sets. Teraz wiemy już, że Sets zaliczy obsuwę i nie wyląduje w Redstone 4, a najprawdopodobniej dopiero w Redstone 5, którego rzecz jasna daty wydania jeszcze nie znamy. Ciekawe wnioski wysnuł znany informator, WalkingCat. Zasugerował on, że Sets to bardziej złożona, wewnętrzna platforma - podstawa. Natomiast Tabs to jej wizualna reprezentacja w interfejsie. Co więcej, na bazie Sets ma również pracować Timeline. Samo Timeline ma być centrum agregującym całą naszą pracę z ostatnich 30 dni, taki odpowiednik historii w przeglądarkach internetowych. Ułatwi to szybki powrót do naszych poprzednich czynności, co przyczyni się do lepszej organizacji pracy w systemie Windows 10.

Jako że wprowadzenie kart w UWP to chyba jedna z najbardziej rewolucyjnych zmian od czasu premiery Windows 10, oczywistym jest, że proces implementacji tego rozwiązania nie należy do rzeczy prostych. Stąd też zrozumiałe, że wraz ze stopniem skomplikowania projektu wykładniczo rośnie czas potrzebny na jego poprawne ukończenie i wprowadzenie w życie. Dodatkowo Karty będą jednym z podstawowych elementów interfejsu i od ich działania zależeć będzie niezawodność pozostałych aplikacji. Nie zaskakuje więc fakt, że Microsoft chce sobie dać więcej czasu na dopracowanie tego rozwiązania.

Gdy nowa wersja Windows Insider zostanie udostępniona, będziemy czekać z niecierpliwością na pierwsze relacje. Dowiemy się, jak te przełomowe rozwiązania sprawdzają się w praktyce. Oczywiście finalnie, w stabilnej wersji, wszystko może wyglądać całkiem inaczej. Okres świąteczny zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza dla miłośników systemu Microsoftu. CentrumXP będzie na bieżąco relacjonować wszelkie nowości związane z nową wersją Windows Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/what-you-need-to-know-about-windows-10-timeline-sets-and-rs5

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor