Seagate przedstawia nowy dysk twardy dla Xboksa

Seagate przedstawia nowy dysk twardy dla Xboksa

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
13:20
05.08.2015
3 komentarze
1432 wyświetlenia

W ramach nawiązanej z firmą Microsoft współpracy w obszarze urządzeń peryferyjnych Xbox, firma Seagate zaprezentowała dziś na targach Gamescom nowy model zewnętrznego dysku twardego Game Drive o pojemności 2 TB, dedykowanego konsolom Xbox One i Xbox 360.

Jak widać na załączonych zdjęciach, dysk dobrze wpasowuje się w temat kolorystyczny urządzeń Xbox, a by móc z niego korzystać wystarczy go po prostu podłączyć. Prócz tego, że dysk działa z obiema generacjami konsoli Xbox, wśród jego pozostałych zalet wymienić należy dużą pojemność pozwalającą na przechowywanie do 50 gier Xbox One, wspomniane już uproszczone podłączanie oraz niewielkie rozmiary samego urządzenia (format 2,5 cala).

Dysk jest zgodny z magistralą USB w wersjach 2.0 i 3.0, a do pracy nie wymaga dedykowanego zasilacza. Ten 2-terabajtowy magazyn danych z pewnością przyda się teraz nie jednemu zapalonemu graczowi, jako że Microsoft planuje wydać w okresie świątecznym sporą liczbę nowych gier, umożliwiając jednocześnie uruchamianie na nowej konsoli starszych tytułów z Xboksa poprzedniej generacji.

Seagate Game Drive jest już dostępny w sprzedaży u pierwszych dostawców (w swojej ofercie ma już go chociażby amerykański Amazon). Sugerowana cena dysku w Stanach Zjednoczonych wynosi 110 dolarów. Biorąc pod uwagę duże prawdopodobieństwo, że bazuje on na produkcie Seagate Backup Plus, jego cena w Polsce powinna nieznacznie przekroczyć 400 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • CyBeLQ 15:24 05.08.2015

    Gdyby gry w sklepie xbox nie byly drozsze niz pudelkowe wersje sciagalbym nie ktore tytuly lecz wole tez miec pudelko bo pudelko to pudelko a co do dysku to i tak mala cena wiec jak mi zabraknie miejsca wole kupic ten dysk niz inny i miec klopot

  • DaemonX 18:27 05.08.2015

    @CyBeLQ - masło maślane... Interpunkcji oraz ortografii i stylistyki nie uczyli w gimnazjum?

  • Pablo 01:53 06.08.2015

    Z jednej strony fajny gadżet, z drugiej, na co to komu. Przecież można podpiąć każdy dowolny dysk, sformatować go przez konsolę i będzie działać dokładnie tak samo.

Skomentuj

Autor