Scuf Elite, czyli nowy sposób personalizacji kontrolera Xbox

Scuf Elite, czyli nowy sposób personalizacji kontrolera Xbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:52
20.12.2016
0 komentarzy
2671 wyświetlenie

Osiemnaście miesięcy temu odbyły się targi E3 2015, na których Microsoft zaprezentował Kontroler bezprzewodowy Xbox Elite, podkręconą wersję swojego gamepada dla *hardkorowych* graczy. Prócz wielu udoskonaleń względem oryginału Elite ma jeszcze jedną ważną cechę - spore możliwości personalizacji, w tym wymiany elementów na alternatywne. Podstawowa wersja kontrolera Elite występuje jednak tylko w dwóch wersjach kolorystycznych. Nawiązanie współpracy ze Scuf Gaming diametralnie to odmieni.

Microsoft ogłosił uruchomienie programu SCUF Elite Customization. Przy cenach zaczynających się od 149,95 dolarów (ok. 640 zł) użytkownicy będą mogli "zbudować swój idealny Kontroler bezprzewodowy Xbox Elite, wybierając z zestawu unikatowych designów i kolorów obudowy, przycisków, dolnego wcięcia i akcesoriów SCUF". Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, do spersonalizowanego kontrolera można dołączyć nietuzinkowe elementy od Scuf, wliczając w to pad kierunkowy i wymienne łopatki czy pokryte specjalną teksturą gałki analogowe i uchwyty.

Przyjrzyjmy się nieco bliżej wymiennym elementom. System łopatek został wbudowany w pokrywę baterii i może być łatwo wymieniony na standardową pokrywę Kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite. D-pad został skonstruowany z myślą o ergonomii i szybkim dostępie, a jego kształt ma wpasowywać się w naturalne umiejscowienie dłoni gracza. Kosztujący 39,95 dolarów (ok. 170 zł) zestaw (SCUF ELITE Paddle Control System & Directional Bias D-pad Kit) jest już globalnie dostępny w sprzedaży na stronie SCUF i u wybranych sprzedawców detalicznych. Jeśli chodzi o zestaw gałek analogowych, jest ich aż sześć. Podobnie jak system uchwytów zawierają one wygrawerowane w "militarnej klasy gumie" logo producenta. SCUF Elite Precision Thumbsticks and Pro Grip Handle Kit w pięciu wersjach kolorystycznych (czarna, biała, czerwona, niebieska i zielona) wejdzie wkrótce do sprzedaży na całym świecie, a cena zestawu będzie wynosić 25,95 dolarów (ok. 110 zł).

Microsoft podkreśla, że Scuf Gaming jest ekskluzywnym partnerem Xbox w zakresie akcesoriów dla Kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://news.xbox.com/2016/12/19/scuf-gaming-introduces-new-ways-to-customize-xbox-elite-controller/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor