Scorpio uwalnia dodatkowy RAM. Gracze otrzymają 9 GB GDDR5

Scorpio uwalnia dodatkowy RAM. Gracze otrzymają 9 GB GDDR5

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:41
08.06.2017
0 komentarzy
1526 wyświetleń

Już w najbliższą niedzielę Microsoft wystąpi na targach E3, gdzie zamierza pokazać światu swoją najnowszą konsolę Xbox - Project Scorpio. W kwietniu padło kilka już konkretów odnośnie jej konsumenckiej wersji. Osiem rdzeni 2,3 GHz, 12 GB RAM GDDR5, 6 teraflopów mocy GPU, 1 TB dysk i wsparcie dla 4K przy 60 fps to tylko niektóre cechy, które mają uczynić ze Scorpio najpotężniejszą konsolę w historii. Dziś okazało się, że gracze otrzymają jeszcze więcej RAMu, niż na początku zakładano.

Początkowo twórcy konsoli założyli, że z 12 dostępnych gigabajtów 8 będzie dostępnych dla gier, a 4 dla systemu i procesów w tle. Takie podejście ma zapewnić płynność działania wszystkich aktywności w konsoli. O ile 4 GB wydzierżawione dla procesów w tle to i tak całkiem sporo, Microsoft zdecydował się uszczknąć z nich dodatkowy 1 GB i przeznaczyć go na gry. Jak tłumaczy Mike Ybarra z działu Xbox, takie posunięcie pozwoli twórcom wydobyć ze swoich gier jeszcze więcej.

"Wciąż dostrajamy Scorpio, by umocnić twórców, umożliwiając im dzielenie się najlepszymi wersjami ich gier. Odblokowaliśmy dla nich ekstra gigabajt RAMu, teraz jest to 9 GB GDDR5" - tweetuje Ybarra. To wyraźny znak dla deweloperów, którzy będą mogli optymalizować swoje wersje pod kątem Scorpio bez obawy o niedostatek pamięci operacyjnej. Oczywiście nie oznacza to, że mniej zasobożerne tytuły spowolnią konsolę przy korzystaniu z wielozadaniowości. Jak dodaje Ybarra, jeśli gra nie zużywa całych 9 GB, "pozostały RAM będzie używany jako cache [pamięć podręczna], znacznie przyspieszając ładowanie rzeczy etc.".

Scorpio ma szansę wstrząsnąć światem konsolowym przede wszystkim za sprawą niespotykanych dotąd osiągów. Wszystkiego dowiemy się już w najbliższą niedzielę - start o godzinie 23:00. Warto przy tym przypomnieć, że konferencja będzie transmitowana na żywo po raz pierwszy w jakości 4K. Oczywiście możecie spodziewać się naszej relacji na CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-has-unlocked-extra-ram-for-gaming-on-project-scorpio-now-9gb-of-gddr5

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor