Satya Nadella: nowe telefony Microsoft nie będą wyglądać jak dzisiejsze telefony

Satya Nadella: nowe telefony Microsoft nie będą wyglądać jak dzisiejsze telefony

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:16
04.05.2017
1 komentarz
1791 wyświetlenie

W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy ostatni raport finansowy Microsoft. Firma coraz lepiej zarabia na usługach w chmurze i pakiecie Office, ale ostatni kwartał nie wypadł najlepiej pod względem sprzętowym. Największy spadek przypadł w udziale biznesowi mobilnemu, z którego dochód wyniósł 5 mln USD (dla porównania - w tym samym kwartale dwa lata temu było to 1,4 mld USD).

Taka tendencja została jednak przewidziana i jak wynika z ostatnich wypowiedzi Satyi, Microsoft wie, co robi. Kiepska sprzedaż Lumii spowodowana jest tym, że ostatnie modele wypuszczono 18 miesięcy temu i nic nie zapowiada ich następców... przynajmniej w konwencjonalnym rozumieniu. Nadella już wcześniej przekonywał, że jego firma przygotowuje coś specjalnego dla kategorii mobilnej, co wyróżniałoby się na tle istniejących standardów. Choć od miesięcy próżno było szukać materialnego potwierdzenia tych słów (nie licząc kilku zarejestrowanych patentów), wygląda na to, że pomysł wciąż jest żywotny, a Microsoft w zamkniętych przed oczami ciekawskich laboratoriach pracuje nad czymś zupełnie przełomowym.

Surface Phone?

Przytoczmy teraz najciekawszą wypowiedź szefa Microsoft z ostatniej rozmowy z Molly Wood:

Molly Wood: Czy myślisz, że będziecie robić więcej telefonów?

Satya Nadella: Robimy dziś telefony. Mamy OEM-ów robiących telefony, takich jak HP i inni. Wybraliśmy bardzo specyficzny obszar, na którym się skupiliśmy, a jest nim zarządzanie bezpieczeństwem oraz szczególny obszar zwany Continuum, który jest telefonem, mogącym stać się desktopem. Upewniamy się też, że nasze oprogramowanie jest dostępne na iOS i Androida, i jest tam pierwsze.

Poszukujemy tego, co może być następną zmianą formalną i funkcjonalną. To, co zrobiliśmy z Surface, jest dobrym przykładem. Nikt przed nami nie myślał o 2-w-1, a my stworzyliśmy tę kategorię i odniosła ona sukces, tak że pojawia się więcej 2-w-1 i to właśnie chcemy robić. Gdy więc pytasz, czy będziemy robić kolejne telefony - jestem pewien, że będziemy robić kolejne telefony, ale nie będą wyglądały jak telefony, które są dostępne dzisiaj.

Jak może wyglądać telefon, który nie wygląda jak... telefon? Tak naprawdę Microsoft może eksperymentować na wielu frontach, tworząc prototypy z rozkładającymi się ekranami i pełnoprawnym Windows 10 z oprogramowaniem desktopowym (Win32) przy efektywnej architekturze ARM. Być może właśnie do tego zmierza Continuum. Kiedy doczekamy się pierwszych "komórkowych PC"? Już za 6 dni rusza konferencja BUILD 2017, dlatego liczymy na jakieś konkrety!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/satya-nadella-microsoft-will-make-more-phones-but-they-will-not-look-like-phones-today

Polecamy również w kategorii Surface Phone

Komentarze

  • bbk 05:59 07.05.2017

    taaaaa,był symbian,był microsoft(lumia),i kolejny,i kolejny, i kolejny.....................obiecanki cacanki a okręt idzie na dno!!!

Skomentuj

Autor