Samsung jednym z partnerów HoloLens?

Samsung jednym z partnerów HoloLens?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:36
14.05.2015
0 komentarzy
1454 wyświetlenia

Potencjał, jaki tkwi w okiełznaniu wirtualnej (czy raczej 'poszerzonej') rzeczywistości, wydaje się atrakcyjny dla wielu koncernów technologicznych. Nowy raport z rodzimego kraju Samsunga potwierdza, że firma może być zainteresowana partnerstwem z Microsoft, które będzie miało na celu dalszy rozwój HoloLens, zwłaszcza w kontekście opieki medycznej.

Na początku tego roku odbyła się konferencja Windows 10: The next chapter, podczas której zaprezentowano m. in. HoloLens - niezwykle zaawansowane urządzenie "ubieralne", przenoszące jego użytkownika w świat holograficznej rzeczywistości rozszerzonej. Jego działanie polega na nakładaniu wirtualnych obiektów - czy to w formie klasycznych obiektów 3D, czy też dowolnych elementów interfejsu systemu lub aplikacji - na naturalne środowisko, otaczające użytkownika. Ta bez wątpienia innowacyjna technologia postawiła przed nami więcej pytań, niż odpowiedzi. Microsoft podczas minionej konferencji Build 2015 omówił bardziej szczegółowe zagadnienia, dotyczące HoloLens, kierując swoje prezentacje w stronę deweloperów.

Build 2015

Wygląda na to, że tegoroczny Build przykuł uwagę Samsunga, który pragnie dorzucić swoje trzy grosze do świata hologramów. Jak donosi portal The Korea Times, firma może być poważnie zainteresowana współpracą na polu HoloLens. "Samsung poszukuje szansy na tworzenie innowacyjnych, pionierskich produktów. Hololens jest kluczową technologią dla urządzeń opieki medycznej i samej medycyny" - ujawnia anonimowy menedżer Samsunga. Słowa te nabierają głębszego sensu, jako że Samsung współpracował już z firmą Oculus nad projektem Gear VR, który z kolei współpracuje z niektórymi jego smartfonami. Koreańczycy mają też swój własny wkład w tworzeniu czujników i procesorów. Współpraca nad HoloLens mogłaby zarówno wzbogacić nowatorskie urządzenie Microsoftu, jak też doprowadzić do opracowania zupełnie nowych rozwiązań.

Południowokoreańska firma jest ostatnio w dobrych relacjach z Microsoft, a współpraca powoli rozciąga się na nowe obszary. Jednym z nich może być wkrótce technologia holograficzna. O ile nieoficjalne informacje zostaną potwierdzone, może zapowiadać się interesująco!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/samsung-rumoured-to-partner-with-microsoft-for-hololens

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor