Samsung dołączy usługę Office 365 do pakietu bezpieczeństwa dla Androida

Samsung dołączy usługę Office 365 do pakietu bezpieczeństwa dla Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:23
06.03.2015
1 komentarz
1947 wyświetleń

Samsung podczas tegorocznego Mobile World Congress zaprezentował Galaxy S6, do którego dołączonych będzie kilka aplikacji Microsoftu - Skype, OneDrive i OneNote. Tym samym topór wojenny pomiędzy dwoma gigantami został zakopany. To jednak jeszcze nie koniec. Samsung ogłosił bowiem, że z Knox - pakiet bezpieczeństwa dla firm - zawierać będzie także Office 365.

Knox jest systemem bezpieczeństwa dla platformy Android, który wykorzystuje funkcje sprzętowe i oprogramowanie, by chronić dane firmowe na urządzeniach mobilnych. "Dziś opowiem wam o dodatkowych aplikacjach biurowych od Microsoft. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Microsoft, która zostanie ogłoszona w przeciągu tygodnia, to będzie duża zapowiedź, więc damy wam jej pokaz przedpremierowy. OneDrive, OneNote i Office 365 trafią do Knox Workspace. Po pobraniu Knox Workspace, będą one już dostępne." - mówił podczas MWC 2015 dr Injong Rhee, szef programu Knox dla Samsunga.

Office/Android

Gdy w połowie lutego pojawiły się (jeszcze w formie plotek) doniesienia, jakoby Samsung planował dołączyć do Galaxy S6 pakiet apek Microsoftu, wspominano także o Office 365. Nie zostały one jednak dołączone do pakietu aplikacji w smartfonie obok Skype, OneDrive i OneNote. Mimo to nawiązanie współpracy z Knox to dla Microsoftu kolejny sposób, by rozszerzać dostępność swoich produktów i usług na platformie Android. Z oświadczenia Samsunga trudno wywnioskować, czy Knox zapewni wliczoną w cenę subskrypcję usługi Office 365, czy jedynie będzie posiadał dla niej wsparcie. Z pewnością już niedługo sytuacja stanie się bardziej klarowna.

Nie jest tajemnicą, że Microsoft stara się zwiększyć swój udziały rynkowe Windows Phone. Zamiast agresywnie promować "Mobilne Okienka", firma przyjęła ostatnio inną taktykę - na szeroką skalę udostępnia swoje oprogramowanie użytkownikom systemów konkurencji. Zawarta z Samsungiem umowa zagwarantuje dostęp do podstawowych aplikacji Microsoftu milionom użytkowników z całego świata. Chyba trudno w obecnej sytuacji wyobrazić sobie lepszą formę promocji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsofts-relationship-with-samsung-goes-deeper-into-android-territory-with-knox

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • gj 10:29 13.03.2015

    Office 365? Nie ma się z czego cieszyć. To coroczny haracz dla Microsoftu

Skomentuj

Autor