Samsung Galaxy pozwoli odblokować dowolny PC z Windows 10

Samsung Galaxy pozwoli odblokować dowolny PC z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:12
21.02.2017
0 komentarzy
1850 wyświetleń

W zeszłym roku Samsung wprowadził na rynek Galaxy TabPro S, stylowy tablet z Windows 10, którego funkcją specjalną była możliwość odblokowania za pomocą czytnika linii papilarnych, wbudowanego w smartfony Galaxy z aplikacją Samsung Flow. Galaxy TabPro S jest obecnie jedynym urządzeniem, które współpracuje z tą funkcją, jednak niebawem ma się to zmienić.

Samsung zamierza rozszerzyć działanie aplikacji na praktycznie wszystkie PC-ty z Windows 10. Jak głosi ostatni opis w sklepie Google Play, "Samsung Flow jest teraz kompatybilny z TabPro S, ale będzie wspierał wszystkie PC wraz z następną główną aktualizacją Windows 10 (dostępną na początku kwietnia). Dziękujemy". Aktualizacja, do której odnosi się producent, to oczywiście Creators Update, który funkcjonuje teraz jako wersja poglądowa w programie Windows Insider. Wiadomość ta niesie jeszcze jedno przesłanie. Samsung na wzór zapowiedzi Dell z zeszłego miesiąca jest kolejnym producentem, który potwierdził dokładną datę premiery Creators Update (Microsoft aż tak wylewny nie był, pozostawiając to raczej partnerom).

"Możesz łatwo odblokować urządzenie TabPro S i zalogować się do niego za pomocą prostego, znaczącego gestu na obsługującym odciski palców urządzeniu przenośnym Samsung włączonym przez Bluetooth. Możesz czytać i odpowiadać na powiadomienia z serwera na urządzeniu przenośnym z urządzenia TabPro S. Ponadto aplikacja Samsung Flow inteligentnie wykrywa stan połączenia danych urządzenia TabPro S i w razie potrzeby automatycznie konfiguruje router Wi-Fi urządzenia przenośnego" - najwyraźniej wszystko to wkrótce stanie się udziałem dowolnych komputerów z Creators Update.

Mając na uwadze popularność linii Samsung Galaxy i dostępność czytnika linii papilarnych w wielu modelach, możliwość biometrycznego odblokowania komputera BEZ potrzeby wyposażania go w dodatkowe peryferia wydaje się bardzo poręcznym dodatkiem. Ponadto aplikacja Samsung Flow pozwoli użytkownikom przenosić zawartość pomiędzy urządzeniami, a także monitorować i odpowiadać na powiadomienia telefonu z poziomu PC. Aplikację pobrać można ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/youll-soon-be-able-to-unlock-any-windows-10-pc-with-a-samsung-galaxy-fingerprint-scanner

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor