SMS z konsoli? Skype UWP będzie można pobrać na Xbox One

SMS z konsoli? Skype UWP będzie można pobrać na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:46
19.09.2016
0 komentarzy
1324 wyświetlenia

Skype jest jednym z najszerzej użytkowanych komunikatorów - nie ma co do tego wątpliwości. Microsoft dba o jego dostępność, docierając z aplikacją nawet na konkurencyjne platformy mobilne czy system Linux. Dla tych, którzy z różnych powodów nie instalują aplikacji, pozostaje jeszcze wersja przeglądarkowa. Dziś jednak szczególnie interesuje nas Skype dla Xbox One. Taki port oczywiście istnieje, niemniej nie jest to aplikacja UWP, którą uruchamiać mogą użytkownicy pozostałych urządzeń z Windows 10. Już niedługo ma się to zmienić.

Skype Preview jest stosunkowo młodą gałęzią komunikatora, zgodną z jedną uniwersalną platformą (UWP) i posiadającą kilka długo wyczekiwanych funkcji, by wymienić tylko odczytywanie i wysyłanie SMS z poziomu komputera PC. Wersja poglądowa nie dotarła jeszcze na konsole, jednak Microsoft daje wyraźny sygnał, że wkrótce Skype Preview zagości na Xbox One. "Dostrzegliśmy feedback ze strony społeczności, pragnącej zaktualizowanego Skype UWP i wprowadzamy te uaktualnienie do Xbox One" - powiedział Mike Ybarra, szef platformy Xbox One. Sama zapowiedź nie nawiązuje do konkretnego czasu wydania, ale mamy też drugi sygnał, pochodzący ze Sklepu Xbox. Widnieje już w nim bezpośrednie odniesienie do Skype Preview.

Jak może wynikać ze zrzutu ekranu, Skype Preview jest już dostępny dla Xbox One, ale... nie można go pobrać. Podczas ewentualnej próby otrzymamy wiadomość, żebyśmy spróbowali ponownie później, bo coś poszło nie tak. Jeśli odrobiliście lekcje z historii, pewnie pamiętacie, że umieszczenia takiego placeholdera w Sklepie oznacza zwykle szybką premierę aplikacji. Tymczasem posiadacze konsoli nadal mogą korzystać z istniejącej aplikacji Skype, pozbawionej jeszcze kompatybilności z Universal Windwos Platform.

Skype Preview od zeszłego tygodnia pozwala odczytywać i wysyłać SMS-y, wiadomości grupowe oraz pliki graficzne - wszystko z poziomu standardowego, ujednoliconego interfejsu komunikatora Skype na PC lub smartfonie. Czy taka sama funkcja zostanie udostępniona użytkownikom Xbox One (oraz HoloLens)? Na to liczymy!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/skype-preview-shows-up-in-the-store-on-xbox-one-cant-be-downloaded-just-yet

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor