Ruszyła przedsprzedaż urządzeń Surface Hub

Ruszyła przedsprzedaż urządzeń Surface Hub

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:31
01.07.2015
0 komentarzy
1634 wyświetlenia

Surface Hub, czyli zaprezentowane niedawno wielkie ekrany dotykowe działające pod kontrolą Windows 10, dostępne są już w ramach przedsprzedaży u wybranych partnerów i dystrybutorów. Z uwagi na obecne ceny, choć niezwykle atrakcyjne, urządzenia te przeznaczone będą raczej wyłącznie dla średnich i dużych przedsiębiorstw.

Przedsprzedaż ekranów Surface Hub została dziś oficjalnie rozpoczęta przez Microsoft. Na chwilę obecną klienci biznesowi mogą składać zamówienia na dwa modele tych urządzeń, różniące się między sobą rozmiarem przekątnej ekranu. Pierwszy model, którego ekran mierzy 55 cali, firma Microsoft wyceniła na 6 999 dolarów. Za drugi model, o przekątnej ekranu wynoszącej 84 cale, trzeba zapłacić już 19 999 dolarów. Przeznaczenie obu urządzeń jest dokładnie takie samo - wzbogacić dotychczasowe możliwości przedsiębiorstwa w obszarze nawiązywania połączeń konferencyjnych i realizacji współpracy zdalnej.

Surface Hub stanowi połączenie komputera, tablicy suchościeralnej oraz wielu narzędzi konferencyjnych, które w większości istniejących sal telekonferencyjnych dostępne są w formie osobnych elementów. Ich integracja w ramach jednego wygodnego w obsłudze urządzenia skutkować ma ogólnym wzrostem produktywności oraz, co patrząc na powyższe ceny urządzeń może trochę szokować, obniżeniem dotychczasowych kosztów.

Jak podaje Microsoft, średnie koszty wydawane na wyposażanie 12-osobowych pomieszczeń konferencyjnych w sprzęt audiowizualny kształtują się na poziomie 38 000 dolarów. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty samej instalacji. W przypadku mniejszych, powiedzmy 4-osobowych pomieszczeń, koszty te mogą sięgać nawet 21 000 dolarów. Jeśli porównamy ze sobą wszystkie zaprezentowane do tej pory kwoty, nie trudno zauważyć, że urządzenie Microsoftu wypada na tle dotychczasowych rozwiązań niezwykle atrakcyjnie.

Wszystkich zainteresowanych zakupem Surface Hub dla swojego przedsiębiorstwa Microsoft odsyła do oficjalnego dokumentu listującego aktualnych pośredników i dystrybutorów tych urządzeń. Jak można zauważyć, spora część z nich ma swoje oddziały również na terenie Europy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor