Rozwój rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu? Owszem, jednak tylko na PC

Rozwój rozszerzonej rzeczywistości Microsoftu? Owszem, jednak tylko na PC

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:18
08.06.2017
0 komentarzy
1072 wyświetlenia

Jedną z technologii, z którą wiązane są obecnie największe oczekiwania, jest rzeczywistość rozszerzona i wirtualna. Często reklamowana jest ona jako „przenosząca doznania na zupełnie nowy poziom”, wobec czego nie ma się co dziwić, że zainteresowani są nią zwłaszcza gracze. Niestety, urządzenia z niej korzystające są nadal w fazie rozwojowej, w skutek czego ciężko mówić tu o prawdziwej rewolucji, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Po szumnych zapowiedziach najnowszej konsoli Microsoftu, czyli Project Scorpio, wiele osób uznało za pewnik, że już w momencie jego premiery zaprezentowany zostanie dedykowany mu headset VR/AR. Jak się jednak okazuje, były to płonne nadzieje, gdyż zainteresowanym przyjdzie poczekać na odpowiednie gogle przynajmniej do początku 2018 roku.

Kilka dni temu jeden z zagranicznych portali gamingowych, Polygon, przeprowadził wywiad z Alexem Kipmanem, czyli pracownikiem Microsoftu będącym jednym z pionierów rozszerzonej rzeczywistości. Z rozmowy tej wynika, iż cały obecny wysiłek giganta z Redmond dotyczący wspomnianej technologii koncentruje się obecnie na PC, nie zaś na konsoli. Ponadto, pomiędzy wierszami wyczytać można, że jego gogle VR przeznaczone dla Project Scorpio będą bezprzewodowe. Oznaczałoby to niesamowity skok ergonomii, bowiem podczas korzystania z dostępnych obecnie rozwiązań, bez trudu zaplątać można się w okablowanie biegnące do właściwego urządzenia (konsoli PS4/komputera).

HoloLens, czyli najbardziej zaawansowane gogle Microsoftu

Sporo osób zapewne odczuje rozczarowanie, wynikające z wydłużonego oczekiwania na VR/AR od Microsoftu, jednak ma to również swoje dobre strony. Dzięki temu, gogle te zostaną jeszcze bardziej dopracowane, by naprawdę zrewolucjonizować zarówno rynek, jak i samą technologię z której będą korzystać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsofts-alex-kipman-right-now-were-focused-on-mixed-reality-for-pc-not-the-console

Polecamy również w kategorii Xbox One X

Komentarze

Skomentuj

Autor