Rozwiązania biznesowe dla Windows 10 w nowym katalogu online

Rozwiązania biznesowe dla Windows 10 w nowym katalogu online

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:50
10.06.2016
0 komentarzy
1899 wyświetleń

Windows 10 cieszy się najszybszą adopcją spośród wszystkich systemów Windows, o czym Microsoft wspomina przy każdej możliwej okazji. Także adopcja ze strony klientów biznesowych jest zadowalająca. Co z tymi, którzy na nowy system jeszcze się nie zdecydowali? Microsoft liczy, że przekona ich nowy portal z listą rozwiązań biznesowych i aplikacji, zgodnych z Windows 10.

Witryna nosi nazwę Ready for Windows i zawiera listy aplikacji wielu producentów, takich jak Citrix, DeskCenter Solutions AG, iCare i nie tylko. Mocno podkreślony jest fakt, że rozwiązania te zostały zaprojektowane pod kątem Windows 10. Listy można przeglądać w 9 kategoriach: komunikacja, edukacja, usługi finansowe, zdrowie, produkcja, media, sektor publiczny, sprzedaż detaliczna/dobra konsumenckie i inne.

"Jesteś gotowy na Windows?" - głosi opis portalu - "Zaktualizuj [system], mając pewną wiedzę, że rozwiązania biznesowe, na których już polegasz, są gotowe w Windows już dzisiaj. Jeżeli tworzysz oprogramowanie dla Windows, zaloguj się, by dołączyć je do naszego katalogu". Strona oferuje pomoc w odnalezieniu kompatybilnych i wspieranych rozwiązań dla Windows 10. Jak tłumaczy rzecznik Microsoft, "Celem strony jest zapewnienie widoczności i świadomości wszystkich rozwiązań, które pracują dziś na Windows 10, niezależnie od metody implementacji, by pomóc profesjonalistom IT i BDM-om (business decision makers) w lepszym rozumieniu, które rozwiązania działają w Windows 10 i zostały zatwierdzone przez wydawców".

Wiele firm wstrzymywało się z upgradem do Windows 7 czy Windows 8 z uwagi na brak kompatybilnego oprogramowania. Chodzi tu o specjalistyczne aplikacje i rozwiązania, działające na przykład tylko w Windows XP. To już jednak w wielu przypadkach należy do przeszłości, czego dowodzić ma katalog www.readyforwindows.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-wants-businesses-to-autonomously-decide-if-they-are-ready-for-windows-10

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor