Rozbudowa trwa w najlepsze, czyli Microsoft Teams na celowniku

Rozbudowa trwa w najlepsze, czyli Microsoft Teams na celowniku

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:23
06.06.2017
0 komentarzy
1150 wyświetleń

Microsoft ostatnimi czasy coraz bardziej zaczyna intensyfikować swe działania, zwłaszcza na podboju i utrzymaniu dwóch segmentów rynku: edukacyjnego oraz biznesowego. Oznacza to w praktyce, że pomijając tworzenie nowych aplikacji im dedykowanych, dba również o rozwój tych już istniejących. Jednym z doskonałych przykładów tego typu działań jest Microsoft Teams. Ma on w założeniu usprawnić płynność pracy w organizacjach, zaś ostatnimi czasy, mimo iż od jego prezentacji minęło już ponad pół roku, prace nad jego ulepszeniem nabierają tempa. Dowodzą tego coraz częstsze aktualizacje, z których to najnowsza zapowiedziana została na końcówkę czerwca.

Jak wynika z oficjalnego harmonogramu rozwoju Office 365, Microsoft Teams otrzyma możliwość pobierania i wysyłania plików do chmury OneDrive w wersji Business. Aby skutecznie nadzorować ten proces, zarządzanie jego ustawieniami (dla każdego magazynu chmury oddzielnie) będzie możliwie z poziomu panelu administracyjnego Office 365. Usprawnienie to powinno znacznie rozbudować możliwości oferowane przez Microsoft Teams, sprawiając że praca w grupie będzie jeszcze wydajniejsza. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której bezpośrednio z poziomu aplikacji użytkownicy będą mogli wymieniać się wynikami pracy (za pośrednictwem chmury).

Microsoft Teams wzbogacony o obsługę magazynów chmury

Microsoft Teams stanowi doskonały przykład możliwości giganta z Redmond. Patrząc na ostatnie rozbudowy, trudno oprzeć się wrażeniu, że stworzone zostało w tym przypadku coś z niczego. Mało tego, nic nie wskazuje na to, aby tempo jego aktualizowania miało w najbliższym czasie ulec zmniejszeniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-to-add-new-cloud-storage-options-coming-by-end-of-june

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor