Rośnie popularność Windows 10 wśród użytkowników platformy Steam

Rośnie popularność Windows 10 wśród użytkowników platformy Steam

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:33
04.04.2018
0 komentarzy
714 wyświetlenia

Popularność najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu stale rośnie. Dowodzą tego już nie tylko globalne statystyki, lecz również wyniki regularnych badań Steam, czyli największej komputerowej platformy gamingowej. Jak wynika z najświeższych informacji opublikowanych przez Valve (firme odpowiedzialną za Steam), Windows 10 stanowi drugi pod względem popularności wśród graczy system operacyjny, doganiając coraz bardziej obecnie niekwestionowanego lidera - Windows 7.

Windows XP

Siódma odsłona systemu Windows już od lat stanowi must-have dla wielu graczy na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z jej rozbudowania oraz stabilności, choć dla wielu użytkowników kluczową cechą jest to, że korzystając z Windows 7, nie muszą obawiać się o prywatność swoich danych. Mało tego, w systemie tym nie są wymuszane aktualizacje, co w przypadku Windows 10 wielu doprowadza wręcz do szału. Oczywiście w zestawieniu obu tych systemów należy wziąć pod uwagę również to, że Windows 7 dostępny na rynku jest już od 2009 roku, podczas gdy Dziesiątka ukazała się 6 lat później. Na dodatek ogromną część użytkowników Siódemki stanowią obecnie Chińczycy, którzy pojawili się na platformie Steam wraz z premierą gry PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds).

Jakkolwiek by nie było, liczba graczy korzystających z Windows 10 wzrosła w ostatnim czasie o 10,28%, podczas gdy w przypadku Windows 7 jest to 11,45% spadek. Wynika to przede wszystkim z ewolucji sprzętu oraz dostępnej technologii. W tym aspekcie najważniejsza wydaje się rosnąca popularyzacja procesorów AMD Ryzen (które po prostu nie obsługują klasycznego Windows 7) oraz fakt, że coraz więcej gier korzysta z DirectX 12 dostępnego wyłącznie w Windows 10, niemniej Windows 7 wciąż dominuje na platformie Steam z udziałem aż 57,05%, podczas gdy w przypadku Windows 10 jest to raptem 35,69%.

Opisany trend najprawdopodobniej się utrzyma, zaś za parę miesięcy Windows 10 powinien stać się dominującym systemem na platformie Steam. W końcu wszelkie nowe gry i technologie tworzone są głównie z myślą o Dziesiątce, stawiając jej poprzedników na dalszym planie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/04/03/windows-10-could-soon-become-the-top-operating-system-on-steam/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor