Rośnie adaptacja Windows 10 wśród firm, ale nie we wszystkich branżach

Rośnie adaptacja Windows 10 wśród firm, ale nie we wszystkich branżach

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:53
29.05.2018
0 komentarzy
509 wyświetleń

Na konferencji Build 2018 Joe Belfiore z Microsoft ogłosił, że "na chwilę obecną ponad 200 milionów użytkowników z kontami firmowymi używa Windows 10", a adaptacja Dziesiątki w firmach "naprawdę idzie w górę". Niestety, dokładniejszych statystyk wówczas zabrakło, ale od czego są źródła zewnętrzne? Analiza autorstwa Duo Security dała nam lepszy wgląd w sytuację, zestawiając Dziesiątkę z Siódemką i biorąc pod uwagę różne branże.

Windows 10 dla firmy

Wnioski giganta z Redmond, przedstawione dość lakonicznie, znalazły potwierdzenie w tegorocznym raporcie Trusted Access Report autorstwa Duo Security. Prócz wglądów związanych stricte z Windows 10 znajdziemy w nim też parę innych ciekawych statystyk, m.in. zestawienie udziałów Windows z macOS i iOS. W tym roku wynoszą one odpowiednio 65%, 30% i 12%, podczas gdy w zeszłym roku było to 68%, 27% i 10%. Wygląda zatem na to, że systemy Apple'a zdołały uszczknąć nieco udziałów, należących wcześniej do Microsoftu. Przejdźmy jednak do sedna, czyli adaptacji Windows 10 wśród przedsiębiorstw. Duo Security odnotowuje tu ogromny wzrost - z 27% w roku poprzednim do 48% w tym roku. Udziały stracił tymczasem Windows 7 - z 65% do 44%.

Windows 10 dla firmy + Windows 7

Kolejnym ciekawym ujęciem tematu jest zestawienie sektorów, które najchętniej lub najmniej chętnie adaptują Dziesiątkę. Topowa trójka to komputery i elektronika (82%), sprzedaż hurtowa i dystrybucja (70%) i organizacje nonprofit (56%). Najniżej plasują się ubezpieczenia (33%), transport i magazynowanie (31%) oraz opieka zdrowotna (29%).

Trusted Access Report przedstawia jeszcze kilka innych ciekawych wglądów, m.in. związanych z bezpieczeństwem i przeglądarkami. Całość dostępna jest w formie PDF na stronie Duo Security.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://duo.com/assets/ebooks/duo-trusted-access-report-2018.pdf

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor