Rosną udziały Winows 10 Mobile, najpopularniejsza Lumia 535

Rosną udziały Winows 10 Mobile, najpopularniejsza Lumia 535

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:39
29.04.2016
0 komentarzy
1927 wyświetleń

Prawdopodobnie nic tak nie porusza inwestorów i deweloperów, jak dane liczbowe. Po ostatnich nienajlepszych wynikach finansowych działu Lumia przyszedł czas na statystyki od AdDuplex. Sprawdzimy, jakie udziały mają poszczególne wersje Windows Phone/Windows 10 Mobile, które smartfony z Windows są teraz na topie oraz którym producentom przypadł w udziale największy kawałek tortu.

Najświeższe statystyki AdDuplex opublikował w oparciu o 24-godzinny interwał czasowy, w tym wypadku z dnia 25 kwietnia 2016 roku. Na pierwszy ogień idzie Windows 10 Mobile, który od czasu premiery zalicza nieustanny wzrost. W tym miesiącu jego udział w ogólnej platformie Windows wynosił 9,9% (wzrost o 1,5% w porównaniu z 7,7% zeszłego miesiąca). Jednocześnie jego poprzednik, czyli Windows Phone 8.1, zaliczył spadek rzędu 2%. AdDuplex tłumaczy tę rozbieżność faktem, że nie wszyscy odchodzą od WP 8.1 na rzecz W10M. Co ciekawe, zaobserwowano też niewielki wzrost aktywności ze strony WP 8.0 (+0,1%) i WP 7.x (+0,3%).

Teraz czas na producentów Windows phone'ów. Nie jest żadnym zaskoczeniem wiodąca pozycja Microsoft/Nokii z 97,03% udziałem i niewielką stratą rzędu 0,18%. Stratę odnotował też HTC (-0,04%). Kto na tym zyskał? Głównie mniejsi gracze na platformie Windows: Samsung (+0,06%), Huawei (+0,06%), BLU (+0,02%) i pozostali partnerzy OEM (0,08%). Dane raczej nikogo nie dziwią, tym niemniej dobrze jest widzieć, że hegemonia Nokii/Microsoftu ustępuje nieco innym (i równie ciekawym) producentom.

Teraz przekonamy się, które smartfony z Windows radzą sobie najlepiej. Już w zeszłym miesiącu przewidywaliśmy, że dni Lumii 520 są policzone. Najpopularniejszy dotąd 3-letni niskobudżetowiec stracił ostatnio 0,8% udziału i ustąpił miejsca Lumii 535 (+0,5%). Najbardziej liczące się zmiany notowań przypadły w udziale Lumii 640 (+1,0%) i 640 XL. Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych Windows phone'ów to wyłącznie smartfony Lumia. Cztery z nich wyprodukowano już pod szyldem Microsoft, a pozostała szóstka to jeszcze modele Nokii.

Są to oczywiście zestawienia niejako z wewnątrz platformy Windows Phone/Windows Mobile. Jak system prezentuje się w zestawieniu z konkurencją (Android, iOS)? Tego dowiemy się na początku maja, gdy NetMarketShare i inne serwisy analityczne opublikują nowe statystyki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/adduplex-windows-10-mobile-continues-to-rise-lumia-535-now-the-most-popular-windows-phone

Polecamy również w kategorii Windows Phone

Komentarze

Skomentuj

Autor