Rok po uruchomieniu Windows Insider Program for Business ma 90 tys. użytkowników

Rok po uruchomieniu Windows Insider Program for Business ma 90 tys. użytkowników

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:53
16.02.2018
0 komentarzy
1171 wyświetlenie

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział rozszerzenie programu Windows Insider, by obejmował firmy. Tworzony wspólnie z profesjonalistami IT program otrzymał nazwę Windows Insider Program for Business (WIP4Biz), a w polskiej wersji językowej jest to Niejawny program testów systemu Windows dla firm. Teraz, gdy od tej zapowiedzi minął rok, a od wydania pierwszej kompilacji 10 miesięcy, wiemy już, ile firm przystąpiło do programu i ile liczy on sobie użytkowników.

Niejawny program testów systemu Windows dla firm

O ile liczbami użytkowników w programie Windows Insider dla konsumentów Microsoft chwalił się często, to o wersji dla firm takich informacji praktycznie nie było. Ciszę przerwał Jeremiah Marble, architekt programu Insider z Microsoft, według którego do WIP4Biz przystąpiło jak dotąd ponad 90 tysięcy użytkowników. Reprezentują oni ponad 30 tysięcy firm z różnych zakątków świata, od niewielkich biznesów, po gigantów przemysłu. Są wśród nich niektóre z największych światowych korporacji, wliczając w to międzynarodowe banki i firmy technologiczne.

Obecna szefowa programu Insider, Dona Sarkar, także odniosła się do WIP4Biz. Twierdzi ona, że korzystanie z programu jest łatwe dla rosnącej liczby firm, które dostrzegły już wartość Windows 10, a "ludzie i organizacje, które są w programie, kochają ten program". Niejawny program testów systemu Windows dla firm podobnie jak jego konsumencki pierwowzór dostarcza użytkownikom (w domyśle pracownikom IT) przedpremierowych nowości, nim te trafią do ogólnodostępnych wydań Windows 10, by mogli przygotować się na ich wdrożenie. WIP4Biz wyposażony jest też w zestaw narzędzi Windows Analytics, które dzięki swoim głębokim wglądom pozwalają zidentyfikować potencjalne problemy z nadchodzącymi aktualizacjami na długo przed tym, gdy dotrą one do użytkowników.

Nie jest chyba żadnym zaskoczeniem, że Windows Insider w wersji dla firm pod względem liczby użytkowników nie może równać się z podstawową wersją programu dla konsumentów. Według ostatnich danych, które w marcu 2017 r. przekazała Dona Sarkar, w programie uczestniczyło ponad 10 milionów Insiderów. Od tego momentu minęło już jednak 11 miesięcy, a z punktu widzenia programu to kawał czasu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsofts-windows-insider-program-business-reaches-30000-organizations-year-after-launch

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor