Rodzaje płatnosci za zakupy w onex.store

Rodzaje płatnosci za zakupy w onex.store

 CentrumXP
CentrumXP
18:00
05.05.2021
2324 wyświetlenia

Podejmując decyzję o zakupie sprzętu komputerowego, dobrze jest wziąć pod uwagę różne kwestie, takie jak przeznaczenie, parametry, moc obliczeniowa, dodatkowe podzespoły, wygląd, jakość, marka, okres gwarancji czy cena. W pewnym momencie stajemy przed ważnym wyborem: jaki rodzaj płatności wybrać? Zależnie od tego, jakie zastosowanie ma mieć nasze urządzenie (w firmie albo prywatnie), jakie środki chcemy na nie przeznaczyć od razu, czy chcemy podzielić płatność na więcej części i jak długo chcemy korzystać ze sprzętu, możemy zdecydować się albo na bardziej klasyczną, albo bardziej elastyczną formę zakupu.

Tekst ten jest częścią serii, w której przedstawiamy różne możliwości i scenariusze korzystania z onex.store, wliczając w to wypożyczenie laptopa czy powrót do pracy zdalnej. Sprawdzamy też popularne modele laptopów i PC dostępne w usłudze oraz to, gdzie sprawdzi się urządzenie jako usługa. W dzisiejszym artykule prześledzimy natomiast kilka zarówno dobrze znanych rodzajów płatności, jak i tych, które od stosunkowo niedawna zyskują na popularności.

Płatność przelewem i za pobraniem

Zakup sprzętu za gotówkę to najbardziej klasyczny sposób nabycia komputera. Decydując się na niego, jednorazowo pokrywasz całą kwotę zakupu. Zalety tego rozwiązania to m.in. prostota, brak odsetek i praktycznie natychmiastowe wejście w posiadanie urządzenia na własność. Czasem jest to również mniej czasochłonna i kłopotliwa forma zakupu (choć nie zawsze, ale o tym w kolejnych punktach).

Rodzaje płatności za zakup sprzętu

Kupując za gotówkę, niezależnie, czy płacisz z góry przelewem, czy kurierowi przy odbiorze, musisz liczyć się często ze sporym, jednorazowym wydatkiem, który może być dużym obciążeniem dla budżetu domowego, ale też płynności finansowej firmy. Ponadto, jeśli pokryjesz z góry całą kwotę zakupu, a sprzętu będziesz używać krócej, niż może wynosić jego pełny cykl życia, albo zechcesz wymienić komputer na nowszy lub inny model, to inwestycja może okazać się nieopłacalna i zostaniesz z dylematem — co z nim teraz zrobić?

Płatności subskrypcyjne

Subskrypcja co prawda dotyczy najczęściej nie sprzętu, ale oprogramowania i usług, niemniej jednak warto na moment pochylić się nad tą formą płatności. Znanym przykładem takiej subskrypcji jest Office 365 oraz Microsoft 365. Zamiast płatności gotówką za wieczystą licencję oprogramowania, które od momentu wydania nie jest aktualizowane (nie licząc poprawek i łatek bezpieczeństwa) i brak mu wielu narzędzi do współpracy i pracy online, w przypadku subskrypcji użytkujesz zawsze aktualne aplikacje i usługi.

Rodzaje płatności za zakup sprzętu

Zalety subskrypcji to stały dopływ aktualizacji zawierających poprawki, nowe funkcjonalności i zabezpieczenia, praktycznie brak możliwości utraty wsparcia technicznego, dostęp do usług online, innych aplikacji oraz narzędzi komunikacji i współpracy, stosunkowo niska cena miesięcznego abonamentu czy możliwości zrezygnowania w każdej chwili albo zmiany planu na wyższy lub niższy. Za wadę można uznać całościowy, długoterminowy wyższy koszt inwestycji w porównaniu do zakupu produktu z licencją wieczystą, niemniej jednak pakiet w licencji wieczystej jest znacznie bardziej ograniczony, dlatego porównanie jest tylko częściowo trafne.

DaaS (Device as a Service)

DaaS, Device as a Service albo Sprzęt jako usługa — to najbardziej elastyczny format płatności, który w onex.store znany jest jako IT z onex.store. Ma on formę usługi w abonamencie, która w prosty sposób łączy sprzęt, pakiet oprogramowania produktywnego, wsparcie techniczne i szkolenia online. DaaS zasadniczo różni się od leasingu, ponieważ nie tylko wypożyczasz laptop czy komputer PC, ale w cenie usługi otrzymasz dostęp do oprogramowania biurowego Microsoft Office, wsparcia technicznego świadczonego przez ekspertów technologii Microsoft oraz do pakietu szkoleń online, które ułatwią korzystanie z Office'a zarówno początkującym, jak i zaawansowanym. Wszystkie te benefity są dostępne w pakiecie.

Rodzaje płatności za zakup sprzętu

Sprzęt jako usługa dostępny jest w IT z onex.store w formie miesięcznej płatności abonamentowej równej ułamkowi ceny laptopa lub stacjonarnego zestawu PC, dzięki czemu nie musisz pokrywać całej kwoty zakupu, co pozwala bardziej zrównoważyć wydatki na sprzęt. Nie jesteś również zobowiązany długoterminową umową. Minimalny czas korzystania z tej usługi to 6 miesięcy. To idealny rodzaj płatności, gdy nie planujesz eksploatować tego samego urządzenia przez długi czas lub gdy nie masz jeszcze co do tego pewności, np. w przypadku projektów, zleceń, umów na czas określony, stażów, outsourcingu czy pracy zdalnej.

Wspierane metody płatności

Niezależnie od wyboru rodzaju płatności w onex.store możesz skorzystać z najwygodniejszej dla siebie metody wpłaty środków. Wspierane są zarówno klasyczne opcje bankowości online i tradycyjnych przelewów, jak też inne serwisy finansowe i płatności mobilne. Dostępne formy płatności to między innymi: PayU, który pozwala łatwo wybrać swój bank i dokonać przelewu bez konieczności ręcznego wprowadzania wszystkich danych; PayPal, znany jako bezpieczna alternatywa dla klasycznych rachunków bankowych; czy płatność przelewem, czyli najbardziej tradycyjna metoda.

Rodzaje płatności za zakup sprzętu

Oprócz tego warto przyjrzeć się jeszcze dwóm wspieranym metodom. Zacznijmy od Google Pay, będącego szybką, wygodną i prostą metodą płatności w Internecie. Usługa znana jest z bezpieczeństwa, ponieważ nie udostępnia numeru karty, nie wymaga podawania danych płatności i chroni przed atakami hakerów. Pozwala też płacić za pomocą urządzenia, które masz w dłoni — jednym kliknięciem. BLIK to również wygodna forma, zwłaszcza dla użytkowników mobilnych. Na stronie Twojego banku generowany jest sześciocyfrowy, jednorazowy kod, ważny tylko przez 2 minuty. Za pomocą tego kodu możesz rozpocząć płatność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onexstore.pl/it-z-onex-store/

Polecamy również w kategorii onex.store