Rewolwer zostanie wycofany z piktogramów emoji w Windows 10

Rewolwer zostanie wycofany z piktogramów emoji w Windows 10

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
13:47
26.04.2018
1 komentarz
734 wyświetlenia

Microsoft, śladem Google, Facebooka, Samsunga czy Twittera, ogłosił wycofanie emoji rewolweru ze wszystkich aplikacji systemu Windows 10. Działanie jest skutkiem gorącej debaty na temat powszechnego dostępu do broni palnej w Stanach Zjednoczonych. Piktogram rewolweru zostanie zastąpiony pistoletem wodnym. Zmiana została ogłoszona na profilu Microsoftu na Twitterze. Przy okazji firma nie zapowiada innych zmian w emoji.

Microsoft wycofuje emoji rewolweru z Windows 10

Broń palna w jakiejkolwiek formie kojarzy się raczej z zagrożeniem niż zabawą, a właśnie rolę zabawy mają pełnić emoji. Na skutek trwającej od dłuższego czasu w Stanach Zjednoczonych debaty na temat powszechnego dostępu do broni i zwiększeniem kontroli osób, które posiadają broń palną, wielu technologicznych gigantów wycofuje ze swoich zestawów piktogramów grafikę rewolweru. Już jakiś czas temu takie decyzje zostały podjęte przez Apple, WhatsApp, Samsunga czy Twittera i Facebooka. Microsoft jako ostatni zmienia grafikę pistoletu na kojarzący się z dziecięcą zabawką pistolet wodny.

Chociaż taka zmiana z pewnością jest dobrym krokiem i może mieć pozytywny wpływ na postrzeganie firmy, to Microsoft nie zapowiedział, w której konkretnie aktualizacji systemu Windows 10 nowa ikona zostanie wprowadzona. Nie pojawiła się też żadna informacja o ewentualnych zmianach w całej grupie emoji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-is-ditching-the-pistol-emoji-in-windows-10-in-favor-of-a-water-gun

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • dix 16:08 27.04.2018

    będzie to zapewne kluczowa nowość w następnej dużej aktualizacji Windows 10

Skomentuj

Autor