Rewolucja w designie? HoloLens wspomaga pracę architektów

Rewolucja w designie? HoloLens wspomaga pracę architektów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:10
20.06.2017
0 komentarzy
924 wyświetlenia

Microsoft HoloLens doczekał się wielu partnerstw, w tym z firmą Trimble. Jej owocem stało rozwiązanie dla architektów i projektantów, którzy dzięki ubieralnemu zestawowi rzeczywistości rozszerzonej mogą wypełnić lukę między dwuwymiarowymi obrazami na płaskim ekranie komputera i modelami 3D w świecie rzeczywistym. HoloLens pozwoli spojrzeć na modele i kreować projekty architektoniczne z zupełnie nowej perspektywy.

Okrzyknięte przez Microsoft "rewolucją designu" rozwiązanie poprzez udział HoloLens i platformy Mixed Reality ma odmienić sposób, w jaki architekci postrzegają świat. Pomoże im w tym SketchUp Viewer w specjalnej edycji dla HoloLens. O opracowanej przez Trimble aplikacji pisaliśmy już w listopadzie zeszłego roku. Teraz przyszedł czas na wnioski. SketchUp Viewer na HoloLens został przetestowany przez Grega Lynna, profesora University of California, uchodzącego za prominentny głos w świecie innowacyjnego designu. Lynn wykorzystał technologię, by stworzyć projekt rewitalizacji Packard Plant, opuszczonej fabryki samochodów w Detroit, z którym to projektem pokazał się na wystawie architektonicznej Venice Biennale w 2016 r.

Lynn był w stanie wejść do środka hologramu, zaglądać w zakamarki projektowanej fabryki, udać się do piwnicy, by wyliczyć najlepsze proporcje i natychmiast podejrzeć rezultaty swoich decyzji - wszystko to w jego studio w Los Angeles. "Spędziłem całe swoje życie, próbując przenosić rzeczy z [poziomu] geometrii do świata fizycznego" - tłumaczy Greg Lynn - "HoloLens wypełnia lukę między przestrzenią dwuwymiarową, trójwymiarową i fizyczną. I to jest architektura. To jest rewolucja".

SketchUp Viewer uchodzi za pierwszą komercyjną aplikację na HoloLens. Nie jest to opinia przesadzona, bowiem licencja - jak na rozwiązanie z tej półki przystało - kosztuje 6 999,00 zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/transform/feature/design-revolution-microsoft-hololens-mixed-reality-changing-architects-world/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor