Menu kategorii
 • Resetowanie hasła do kont pracowników

  Resetowanie hasła do kont pracowników

   Amadeusz Labuda
  Amadeusz Labuda
  00:00
  17.12.2017
  1276 wyświetleń

  Praca w grupie, zwłaszcza liczącej większą liczbę osób, wiąże się z nieustanną koniecznością przeprowadzania działań administracyjnych oraz zarządzaniem danymi. Doskonałym tego przykładem jest kwestia haseł użytkowników, które często są przez nich zapominane. Winne temu są w znacznej mierze zasady bezpieczeństwa – często hasła zmieniane muszą być co określoną liczbę dni (zwykle 30), zaś sama ich struktura powinna być odpowiednio skomplikowana. To oczywiście nie przyczynia się do poprawy sytuacji. Na szczęście w Office 365 nie powinno się to okazać zbytnim problemem, bowiem administrator otrzymał w tymże pakiecie możliwość resetowania haseł do kont pracowników, do czego potrzebna jest zaledwie chwila. Co więcej, w razie potrzeby możemy zresetować wiele haseł jednocześnie - sprawdza się to idealnie przy cyklicznych zmianach zabezpieczeń. Dzięki temu ewentualny chaos oraz wstrzymanie pracy nad projektem nie powinno już Wam zagrozić!

  Aby zresetować hasła pracowników:

  1. Logujemy się do konta Office 365 o uprawnieniach administracyjnych.
  2. Przechodzimy do działu Administracja.
  3. Z menu umieszczonego po lewej stronie ekranu rozwijamy pozycję Użytkownicy, po czym wybieramy z wysuniętej listy Aktywni użytkownicy.
  4. Wyświetlona zostanie lista użytkowników, na której zaznaczamy wybrane konta pojedynczo, klikając znajdujące się obok pola wyboru, bądź też zaznaczamy wszystkich kliknięciem w najwyżej znajdujące się pole (należy wtedy jednak pamiętać o odznaczeniu siebie). Spowoduje to wysunięcie menu akcji zbiorczych.
  5. Ze wspomnianego menu wybieramy opcję Zresetuj hasła, co przeniesie nas do specjalnego ekranu. Decydujemy, czy hasła mają zostać wygenerowane automatycznie czy też chcemy je utworzyć samodzielnie. Po określeniu tego klikamy polecenie Resetuj.
  6. Ostatnim krokiem jest określenie, czy przypisane hasło ma zostać wysłane do użytkowników w wiadomości email (oraz pod jaki adres). Jeżeli chcemy tego uniknąć, wystarczy odznaczyć odpowiednie pole. Możemy tu także podejrzeć wygenerowane hasła. Aby zakończyć cały proces, należy wybrać Wyślij wiadomość e-mail i zamknij.

  Resetowanie wielu haseł jednocześnie


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Administracja