Renault wykorzysta HoloLens przy produkcji ciężarówek

Renault wykorzysta HoloLens przy produkcji ciężarówek

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:00
08.01.2018
0 komentarzy
898 wyświetleń

HoloLens rośnie w siłę w Europie i cieszy się na Starym Kontynencie bardzo dużą popularnością. Choć jest to urządzenie drogie i raczej nie znajduje popytu wśród zwykłych klientów, tak sprawa wygląda zgoła inaczej, jeśli pod uwagę weźmiemy zastosowania profesjonalne. Tutaj HoloLens jest bezkonkurencyjny i innowacyjny. Kolejnym przykładem zaawansowanego wykorzystania goli mieszanej rzeczywistości, jest francuski gigant motoryzacyjny, Renault.

HoloLens wykorzystywane w inżynierii

Renault postanowiło wykorzystać HoloLens w procesie kontroli jakości, przy produkcji silników do ciężarówek w fabryce w Lyon. Kontrola jakości to zadanie wymagające niezwykłej skrupulatności i dokładności. Do tej pory proces ten wymagał korzystania z papierowych formularzy. Z pomocą rozszerzonej rzeczywistości, pracownik odpowiedzialny za kontrolę, będzie miał ułatwione zadanie. Elementy wymagające sprawdzenia będą podświetlane na tle pozostałych części, co niezwykle usprawni kontrolę i zmniejszy ryzyko popełnienia błędu. Procedury kontroli jakości, do tej pory zawarte w formie papierowej, będą wgrane w pamięć gogli. Jest to wiele bardziej elastyczne rozwiązanie i daje możliwość szybkiej, tańszej i bezproblemowej aktualizacji procedur. System jest ciągle testowany, póki co na grupie 20 pracowników. Po pomyślnych testach, zostanie powszechnie wprowadzony co prawdopodobnie nastąpi 2019 lub 2020 roku.

Producentem oprogramowania dla Renault jest firma Immersion, która specjalizuje się w technologiach wirtualnej rzeczywistości. Microsoft, chcąc nieść tą pochodnię innowacyjności, nawiązuje współpracę z wieloma firmami. W przemyśle motoryzacyjnym nie jest to też pierwszy przypadek wykorzystania HoloLens. Wcześniej po rozszerzoną rzeczywistość Microsoftu sięgnął również Ford chcąc wnieść proces projektowania samochodu na wyższy poziom. Z technologii mixed reality korzystało wcześniej również Volvo, Volkswagen i BMW.

HoloLens udowodniło swoją przydatność nie tylko w takich zastosowaniach jak powyższe. Potrafi ono również ratować życie i zdrowie, odkrywać tajemnice Piramid , a nawet sprawdza się na polu współczesnej wojny i pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne. Rosnąca jak widać popularność zarówno HoloLens jak i zestawów Windows Mixed Reality pokazują, że rozszerzona rzeczywistość zadomowiła się w świadomości ludzi i stanowić będzie znaczący element naszej technologicznej przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/renault-trucks-testing-hololens-factory-floor/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor