Redstone: Centrum akcji i Cortana z interfejsem kart

Redstone: Centrum akcji i Cortana z interfejsem kart

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:22
30.03.2016
0 komentarzy
2525 wyświetleń

Dziś dowiedzieliśmy się, że Microsoft przewidział lipcową aktualizację Windows 10 - Redstone - także dla Xbox One. Wersja 1607 zostanie wyposażona m.in. w zestaw nowych API i wsparcie dla aplikacji uniwersalnych, które uruchomimy również na konsoli. Tymczasem do sieci trafiły dwa nowe koncepty, przedstawiające interfejs Cortany i Centrum akcji. Kluczowe dla Windows 10 elementy nie będą już tak statyczne, a współdzielone przez nie dane zaprezentują się w całkiem nowy sposób.

Wewnętrzne grafiki poglądowe pokazują wczesne koncepcje interfejsu Card UI, który odświeży nieco Centrum akcji i powiąże je z asystentką Cortaną. Celem takiego przedsięwzięcia jest uzyskanie większej spójności odrębnych obszarów systemu, które jednak - z różnym udziałem - odpowiadają za te same akcje. Cortana będzie niejako przemawiać do Centrum akcji (i vice-versa), oferując karty ze spersonalizowaną zawartością. Dzięki temu nigdy nie umknie nam umówiony termin czy powiadomienie.

Card UI

Jak donoszą nieoficjalne źródła, Microsoft eksperymentuje z filtrami, które miałyby za zadanie oddzielać karty w Centrum akcji pod względem ich typu. Powiadomienia będą więc grupowane na przykład według aplikacji lub grupy aplikacji - te pochodzące z portali społecznościowych (Twitter, Facebook etc.) mogą pojawiać się na jednej karcie pod wspólnym nagłówkiem. Użytkownik może wówczas ustawić taką kartę w głównym punkcie Centrum akcji, a nawet sprawić, by były to jedyne wyświetlane powiadomienia. Jak łatwo wywnioskować, Card UI ma być dostępny zarówno dla wbudowanych, jak też zewnętrznych aplikacji, a dostępne z poziomu kart akcje będą się odnosić do poszczególnych aplikacji.

Card UI

Trzeba zaznaczyć, że widoczne powyżej grafiki prezentują tylko pomysły na interfejs kart. Ich wygląd w lipcowej aktualizacji Redstone (Windows 10 version 1607) może się zatem różnić. Niewykluczone, że już dziś lub jutro Microsoft zademonstruje w jakiejś formie interfejs kart, bowiem wczesne wersje nadchodzących funkcjonalności to gwóźdź programu każdej konferencji BUILD.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/windows-10-redstone-card-ui-coming-action-center-cortana

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor