Redstone 5 trafia do kręgu wolnych aktualizacji

Redstone 5 trafia do kręgu wolnych aktualizacji

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:52
03.07.2018
0 komentarzy
579 wyświetleń

Slow Ring, czyli krąg wolnych aktualizacji, jest przeznaczony dla testerów, którzy wolą nie ryzykować korzystania z wczesnych, często niestabilnych wersji systemu Windows 10. Jednocześnie chcą móc testować nowe funkcje, bez obawy o sporą ilość nieoczekiwanych i krytycznych błędów. W tym kręgu na aktualizacje trzeba czekać z reguły dłużej, aż dana kompilacja przejdzie przez sito pozostałych testowych kręgów. Do Slow Ring trafiła właśnie nowa aktualizacja Redstone 5.

Redstone 5 Slow Ring

Jest to build 17692.1004, który wprowadza kilka ciekawych zmian w obszarach takich, jak klawiatura dotykowa (SwiftKey wkracza do Windows!), Microsoft Edge, Ułatwienia dostępu, Narrator, Pasek gry, tryb gry, wyszukiwanie i Windows Mixed Reality. Wszystkimi zmianami zajmujemy się w dalszej części tekstu. Pełną listę zmian możecie znaleźć w artykule dotyczącym tej kompilacji.

Oczywiście przez kilka tygodni od jego premiery w Fast Ring, zlokalizowano i usunięto krytyczne błędy, między innymi:

  • Naprawiono problem, który powodował zapętlanie się ekranu logowania, gdy logujemy się za pomocą Hasła obrazkowego.
  • Naprawiono problem z odtwarzaniem wideo DRM w Microsoft Edge z witryn takich jak Netflix.
  • Usunięto problem polegający na tym, że w Ustawieniach klawiatury znalezionych w Ułatwieniach dostępu brakowało tekstu oraz widocznych wartości w dwóch polach kombi.
  • Poprawiono niezawodność i wydajność podczas uruchamiania menu Start.

Nowa kompilacja w Wolnych aktualizacjach to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza po tak długim czasie oczekiwania. Ostatni raz dostaliśmy aktualizację w Slow Ring trzy miesiące temu. Na Build 2018 Microsoft zapowiadał, że insiderzy będą częściej dostawać aktualizacje w tym trybie. Pozostaje nam więc czekać na udostępnienie kolejnych z nich.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-finally-releases-a-windows-10-redstone-5-build-to-the-slow-ring

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor