Qualcomm: 83% użytkowników chce 20 godzin pracy laptopa na baterii

Qualcomm: 83% użytkowników chce 20 godzin pracy laptopa na baterii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:11
22.06.2018
2 komentarze
691 wyświetlenie

Qualcomm pokłada wielkie nadzieje w Always Connected PCs, które mają zapewniać niespotykaną żywotność baterii nawet przy pracy z pełnym systemem Windows 10. Bezkompromisową moc mają zapewnić niedawno zapowiadane układy Snapdragon 850 czy Snapdragon 1000. Ten pierwszy, dedykowany wyłącznie Windows 10 na ARM, zapewni o 20% większą niż u poprzednika żywotność baterii. Ankieta, którą Qualcomm przeprowadził, wskazuje jasno, że to właściwy kierunek.

Snapdragon 850

Samo zaistnienie kategorii Always Connected PCs było odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników w takich obszarach, jak szybkość łącza internetowego, moc obliczeniowa zdolna napędzać pełny Windows 10 i niespotykana mobilność, którą gwarantuje niskie zapotrzebowanie na energię. Już pierwsza generacja ze Snapdragonem 835 oferowała dłuższy czas pracy na baterii, niż praktycznie cała obecna generacja laptopów - testy wskazują na 20-22 godziny pracy na jednym naładowaniu przy sporym obciążeniu, takim jak oglądanie filmów. Okazuje się, że dla większości klientów Qualcomm jest to absolutne minimum.

Na wczorajszej konferencji w Pekinie producent przeprowadził ankietę, by zbadać opinię użytkowników. Wyniki bynajmniej nie zaskakują. 83% ankietowanych stwierdziło, że oczekuje więcej niż 20 godzin pracy laptopa na baterii, zaś 60% chciałoby mieć szybki internet mobilny 4G LTE. Na tym samym wydarzeniu Qualcomm omawiał nadchodzącego Snapdragona 850. Chipset będzie produkowany na wyłączność dla PC z Windows 10. Jest on specjalnie zoptymalizowany pod kątem pracy z tym systemem i oferuje taktowanie zegara w częstotliwości prawie 3 GHz, przy czym jego wydajność względem modelu 835 wzrasta o 30%. O 20% rośnie z kolei żywotność baterii, co na pewno zadowoli wymagających użytkowników.

Pracujące bez ustanku przez kilka dni smartfony nie dziwią już nikogo, ale w przypadku tradycyjnych laptopów więcej niż 10 godzin to prawdziwy wyczyn. Przeniesienie technologii stricte mobilnej do pecetów wydaje się więc rozwiązaniem optymalnym i na tę chwilę chyba jedynym, które może pokonać istniejące ograniczenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/06/22/qualcomms-survey-says-83-of-users-want-20-hours-of-battery-life-from-laptops/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Robert 12:40 23.06.2018

    Pracujace bez ustanku przez kilka dni smartfony? Chyba na czuwaniu! Ciekawe ze moj wytrzymuje kilka godzin w necie i moze jeden film... Chyba sie autorowi cos pomieszalo a jesli nie to prosze podac model ktory wytrzyma mi 2dni uzytkowania. Bo czuwaniem prosze mi tu oczu nie mydlic bo nokia 6310i ktora mialem wytrzymywala 30 dni jak dalem ojcu ktory malo dzwonil. Na razie cofnelismy sie w rozwoju bo nawet jak ktos chce tylko dzwonic to i tak smartfon wytrzyma 2 dni. Mojej córce dalem K750i z oryginalna bateria i dziala tydzien ze zapominamy go ladowac i dopiero przypomina natarczywym pikaniem.

  • Krzysztof Sulikowski 18:08 24.06.2018

    Modele z baterią >4000 mAh jak najbardziej pracują wiele dni, ale wiadomo, że nie stale obciążone GPS-em, filmami HD, graniem i przeglądaniem Internetu.

Skomentuj

Autor