Pulpit

Pulpit

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
05.07.2007
6 komentarzy
13804 wyświetlenia

Zobaczmy jak zmienić tapetę. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Personalizuj. W nowo otwartym oknie naciskamy łącze Tło pulpitu. Microsoft przygotował dla użytkowników zestaw wielu ciekawych obrazów, które możemy wykorzystać w tym celu. Z rozwijalnej listy wybieramy Tapety systemu Windows. Odnajdziemy tutaj wiele obrazów, które są pogrupowane tematycznie. Aby zmienić tło wystarczy, iż wskażemy wybraną grafikę, a zmiany automatycznie zostaną zastosowane. Możemy także zmieniać położenie. W tym celu wybieramy odpowiadające nam rozmieszczenie tapety z dostępnych ustawień. Może to być rozciągnięcie na cały ekran, sąsiadująco oraz położenie wyśrodkowane. Jeśli chcemy zmienić obrazek na inny, niż tapety systemowe, to naciskamy przycisk Przeglądaj, a następnie wskazujemy element i zatwierdzamy wybór klikając Otwórz. Tło możemy także ustawiać klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym obrazie, następnie z menu kontekstowego wybieramy polecenie Ustaw jako tło pulpitu.

Zobaczmy teraz jak dostosowywać wygląd ikon prezentowanych na pulpicie. Klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Widok. Możemy zmienić rozmiar elementów. Do wyboru mamy trzy ustawienia: Duże ikony, Średnie ikony oraz Ikony klasyczne. Jeśli chcemy je wyrównać to zaznaczamy Wyrównaj do siatki. Jeśli chcemy ukryć wszystkie elementy pulpitu to odznaczamy opcję Pokaż ikony pulpitu.

Możemy także zmieniać ikony na pulpicie. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie Personalizuj. Z menu, po lewej stronie, modułu wybieramy Zmień ikony pulpitu. Następnie mamy możliwość dodawania i usuwania elementów. W tym celu zaznaczamy, lub usuwamy odpowiednie pole wyboru, które znajduje się w sekcji Ikony pulpitu. Możemy także zmienić grafikę prezentującą dany element. Zaznaczamy ikonę, którą chcemy zmodyfikować, następnie naciskamy przycisk Zmień ikonę. Wybieramy odpowiednią miniaturkę i zatwierdzamy przez OK. Jeśli jednakże zechcemy po pewnym czasie przywrócić standardowy wygląd to zrobimy to przy użyciu kontrolki Przywróć domyślną. Po dokonaniu modyfikacji zamykamy moduł klikając przycisk OK.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Dostosowywanie środowiska Windows Vista

Komentarze

 • zcvbrder 20:50 05.07.2007

  Ten artykuł to już przegięcie...

 • Mario 17:49 08.07.2007

  Napiszcie jeszcze jak uruchomić komputer

 • Daria 21:32 13.08.2007

  Nie śmiejcie się ,ale mi akurat ten artykuł pomógł.Bo viste mam od 1,6 m-c i nikt ze znajomych nie wiedzał jak to zrobić.Ponieważ wszyscy posiadają windowsa XP.

 • damian bortkiewcz 14:32 28.08.2007

  ale jak ze mam viste demo

 • Mateusz 21:58 18.01.2009

  <p>ej zmniejszył mi sie rozmiar pulpitu.Inie wjem co mam teraz zrobić?!</p>

 • nina 13:38 11.11.2010

  super nareszcie odnalazłam kosz, który kiedyś przez przypadek usunęłam z pulpitu

Skomentuj

Autor