Menu kategorii
 • Pulpit

  Pulpit

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  05.07.2007
  13927 wyświetleń

  Zobaczmy jak zmienić tapetę. Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpicie i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Personalizuj. W nowo otwartym oknie naciskamy łącze Tło pulpitu. Microsoft przygotował dla użytkowników zestaw wielu ciekawych obrazów, które możemy wykorzystać w tym celu. Z rozwijalnej listy wybieramy Tapety systemu Windows. Odnajdziemy tutaj wiele obrazów, które są pogrupowane tematycznie. Aby zmienić tło wystarczy, iż wskażemy wybraną grafikę, a zmiany automatycznie zostaną zastosowane. Możemy także zmieniać położenie. W tym celu wybieramy odpowiadające nam rozmieszczenie tapety z dostępnych ustawień. Może to być rozciągnięcie na cały ekran, sąsiadująco oraz położenie wyśrodkowane. Jeśli chcemy zmienić obrazek na inny, niż tapety systemowe, to naciskamy przycisk Przeglądaj, a następnie wskazujemy element i zatwierdzamy wybór klikając Otwórz. Tło możemy także ustawiać klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym obrazie, następnie z menu kontekstowego wybieramy polecenie Ustaw jako tło pulpitu.

  Zobaczmy teraz jak dostosowywać wygląd ikon prezentowanych na pulpicie. Klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy polecenie Widok. Możemy zmienić rozmiar elementów. Do wyboru mamy trzy ustawienia: Duże ikony, Średnie ikony oraz Ikony klasyczne. Jeśli chcemy je wyrównać to zaznaczamy Wyrównaj do siatki. Jeśli chcemy ukryć wszystkie elementy pulpitu to odznaczamy opcję Pokaż ikony pulpitu.

  Możemy także zmieniać ikony na pulpicie. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy polecenie Personalizuj. Z menu, po lewej stronie, modułu wybieramy Zmień ikony pulpitu. Następnie mamy możliwość dodawania i usuwania elementów. W tym celu zaznaczamy, lub usuwamy odpowiednie pole wyboru, które znajduje się w sekcji Ikony pulpitu. Możemy także zmienić grafikę prezentującą dany element. Zaznaczamy ikonę, którą chcemy zmodyfikować, następnie naciskamy przycisk Zmień ikonę. Wybieramy odpowiednią miniaturkę i zatwierdzamy przez OK. Jeśli jednakże zechcemy po pewnym czasie przywrócić standardowy wygląd to zrobimy to przy użyciu kontrolki Przywróć domyślną. Po dokonaniu modyfikacji zamykamy moduł klikając przycisk OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Dostosowywanie środowiska Windows Vista