Pstryczek w nos Sony. Microsoft stawia na cross-play

Pstryczek w nos Sony. Microsoft stawia na cross-play

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:37
04.02.2019
488 wyświetleń

W marcu odbędzie się konferencja deweloperska Game Developers Conference i właśnie dowiedzieliśmy się, o czym Microsoft będzie chciał mówić na swojej sesji. Tematem głównym będzie ulepszenie narzędzi Xbox Live SDK, by ułatwić rozwój gier wieloplatformowych. Na sesji zatytułowanej Xbox Live: Growing & Engaging Your Gaming Community Across iOS, Android, Switch, Xbox, and PC gigant będzie chciał pokazać nowe narzędzia, które pozwolą stworzyć bogatsze doświadczenia na wielu platformach. Uwzględnił tutaj - poza swoją platformą, czyli Xboksem - również Windows 10, systemy mobilne Android i iOS oraz Nintendo Switch.

Oczywiście brak tutaj, z oczywistych względów, PlayStation, ponieważ Sony z tylko sobie znanych powodów poszło na otwartą wojnę z cross-play. Takie podejście jest przez wielu otwarcie krytykowane, choć póki co nie ma to odbicia w wynikach sprzedaży PlayStation 4. Microsoft postanowił wykorzystać ten niezrozumiały opór japońskiego giganta i zagrać rolę tego dobrego bohatera.

Microsoft chce zburzyć bariery, które do tej pory dzieliły konkurencyjne platformy, i ułatwić deweloperom tworzenie gier na kilka z nich jednocześnie. Nie da się oczywiście ukryć, że gigant szuka rozwiązania, by nieco nadgryźć zdominowany przez PS4 rynek. Sytuacja wygląda teraz tak, że mamy większe prawdopodobieństwo, że nasi znajomi posiadają PlayStation 4, a nie Xboksa, i to niestety utrudnia grę w trybie multiplayer. Większość klientów zdecyduje się właśnie na tę konsolę, która umożliwi im grę ze znajomymi.

Zburzenie wspomnianych barier ma ten problem zlikwidować. Kupując konsolę Microsoftu, gracz nie będzie się musiał martwic o to, czy będzie miał z kim zagrać w ulubioną grę. Rok 2019 ma być dla Xboksa przełomowy i zobaczymy, czy faktycznie taki będzie. Więcej szczegółów na ten temat poznamy już za miesiąc, na konferencji GDC 2019. Oczywiście o wszystkim będziecie mogli przeczytać na CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-working-on-xbox-live-sdk-to-make-cross-platform-play-easier

Polecamy również w kategorii Gaming