Przywracamy listę szybkiego dostępu w nowym menu Start

Przywracamy listę szybkiego dostępu w nowym menu Start

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:11
22.03.2015
0 komentarzy
2647 wyświetleń

Kilka lat temu Microsoft stworzył listę szybkiego dostępu - funkcję, wyświetlającą zbiór ostatnio używanych (oraz przypiętych przez użytkownika) elementów, takich jak pliki, foldery i witryny internetowe, zorganizowane według programu używanego do ich otwierania. Wielu użytkowników liczyło na ich powrót przy okazji premiery nowego menu Start w Windows 10. W aktualnych buildach Technical Preview nie zobaczymy tej funkcjonalności, jednak znamy sposób na jej samodzielne odblokowanie.

LSD

Należy podkreślić, że lista jest dostępna z poziomu paska zadań (na zrzucie ekranu powyżej). Jeśli chcielibyśmy ją zobaczyć także w menu Start (na wzór Windows 7), nie obędzie się bez ingerencji w rejestr systemowy. Oto krótka instrukcja:

  1. Wyszukaj i uruchom Edytor rejestru (regedit).
  2. Przejdź do ścieżki: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced.
  3. Utwórz nową wartość DWORD (32-bitową).
  4. Wklej nazwę EnableXamlJumpView.
  5. Ustaw wartość klucza na 1.
  6. Uruchom ponownie komputer.

LSD

Dostęp do list pojawi się przy kafelkach tych programów, w których uprzednio edytowaliśmy i zapisywaliśmy pliki. Listy współpracują ze wszystkimi zgodnymi aplikacjami, co znacznie ułatwia życie deweloperom - nie są potrzebne żadne dodatkowe instrukcje dla Windows 10. Jeżeli nie uśmiecha wam się jednak modyfikowanie rejestru, najlepszym rozwiązaniem będzie poczekać, aż Microsoft zaimplementuje listy szybkiego dostępu w kolejnych wydaniach Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-10041-heres-how-to-enable-jump-lists-in-the-start-menu

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor