Przywracamy Microsoft Launcher z kopii zapasowej

Przywracamy Microsoft Launcher z kopii zapasowej

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
00:00
02.04.2018
0 komentarzy
352 wyświetlenia

Jeżeli lubimy testować różne opcje konfiguracji programów czy usług, w końcu możemy dojść do etapu, na którym powrót do stabilnych i sprawdzonych ustawień będzie możliwy tylko dzięki kopii zapasowej. Przywracanie kopii zapasowej konfiguracji Microsoft Launcher jest równie proste jak jej wygenerowanie, które omawialiśmy w jednym z poprzednich poradników. W tym poradniku pokażemy, jak w kilku bardzo prostych krokach przywrócić naszą kopię zapasową.

  1. Otwieramy ustawienia Microsoft Launcher.
  2. Z menu wybieramy pozycję Kopia zapasowa i przywracanie.
  3. Panel ustawień Microsoft Launcher

  4. W panelu zarządzania kopiami zapasowymi wybieramy opcję Przywróć aplikację Microsoft Launcher.
  5. Panel zarządzania kopią zapasową Microsoft Launcher

  6. Otwarty zostanie panel wyboru lokalizacji, z której chcemy przywrócić kopię zapasową. Kopia może zostać pobrana z chmury OneDrive, skojarzonej z naszym kontem Microsoft lub z magazynu lokalnego, na przykład karty pamięci. Po wskazaniu lokalizacji wybieramy polecenie Przywróć.
  7. Panel zarządzania kopią zapasową Microsoft Launcher

  8. Kolejny ekran to menu wyboru kopii, którą chcemy przywrócić. Pamiętajmy, że w chmurze czy magazynie lokalnym możemy przechowywać więcej niż jedną kopię. Chcąc wybrać kopię do przywrócenia, po prostu naciskamy polecenie Przywróć.
  9. Panel zarządzania kopią zapasową Microsoft Launcher

  10. Ostatni etap przywracania kopii to wybór elementów, które zostały w niej zawarte i które chcemy w tej chwili przywrócić. Te elementy to aplikacje i widgety, spersonalizowane ustawienia, tapeta, listy zadań i alertów oraz kontakty. Po wybraniu opcji naciskamy przycisk Przywróć teraz.

Panel zarządzania kopią zapasową Microsoft Launcher

Następnie zostaniemy jeszcze kilkukrotnie poproszeni o potwierdzenie, czy na pewno chcemy przywrócić elementy ze wskazanej kopii zapasowej. Czas przywracania ustawień uzależniony jest od rozmiaru kopii oraz konfiguracji sprzętowej naszego urządzenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher

Komentarze

Skomentuj

Autor