Przypinanie elementów do paska zadań

Przypinanie elementów do paska zadań

 Adam Wojtasik
Adam Wojtasik
00:00
30.10.2009
4 komentarze
10657 wyświetleń

Nowy pasek zadań w Windows 7 to także wiele nowych możliwości. Jedną z nich jest przypinanie elementów do niego.

Jak to zrobić? Wystarczy, że przeciągniemy element na pasek zadań, a już zostanie przypięty. Do paska zadań możemy przeciągać programy, jak również pliki. Gdy przeciągniemy np. plik tekstowy na pasek zdań, przypniemy równocześnie skrót do aplikacji Notatnik.

Pasek zadań

Po przeciągnięciu pliku na pasek zadań zostaje dodany program, w tym przypadku Notatnik, a do listy przypiętych plików danego programu automatycznie zostanie dodany plik.

Program został przypięty do paska zadań, a plik został zakotwiczony

Po pewnym czasie korzystania z Windows 7 do listy tej zostaną również dodane najczęściej używane pliki, co bardzo ułatwia znajdowanie ostatnio tworzonych i edytowanych dokumentów. Aby dostać się do tej listy, wystarczy że klikniemy prawym przyciskiem myszy ikonę danego programu.

Lista plików

Z listy tej możemy również usuwać pliki naciskając prawym przyciskiem wybrany i wypierając polecenie Usuń z tej listy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Nowy Eksplorator w Windows 7

Komentarze

 • PK 19:23 02.11.2009

  Nie kumam, czym się różni przypinanie pliku do paska zadań od utworzenia skrótu do pliku na pasku zadań ? Poza tym grupowanie skrótów na pasku zadań to żadna nowość.

 • ldb@interia.pl 09:31 03.11.2009

  Nie daje się przeciągnąć ikon z pupitu na pasek zadań. Proszę o radę. Leszek

 • rudy 17:20 03.11.2009

  Moim zdaniem to nic nowego. W XP można było taką czynność zrobić z paskiem "szybkiego uruchamiania". Programy i foldery, z których często korzystałeś "schowane" były w tym pasku - tylko w tym miejscu paska niezależnie od tego co jeszcze było otwarte i uruchomione (dla mnie to było plusem). W przypadku siudemki robi się lekki syf. Brakuje mi natomiast paska narzędzi do którego zawsze przyczepiałem "mój komuter". W ten sposób szybko otwierałem potrzebną partycję. Czy w Windows 7 coś takiego jest? Jak na razie się nie doszukałem :(

 • xek 18:17 16.11.2013

  Mnie natomiast irytuje, że przypina się program, a nie dany plik -plik jest tylko zakotwiczony. W ten sposób nie ma ŻADNEGO ułatwienia!!!! Po co mi np. uruchamia się Eksplorer Windows, skoro mi potrzebny konkretny folder?

Skomentuj

Autor